Gboard klawiatura Google

Nie tylko iPhone – klawiatura GBoard dostępna w Google Play

Klawiatura GBoard zadebiutowała pół roku temu i wywołała niemałe poruszenie. Co zaskakujące – początkowo była dostępna jedynie dla użytkowników systemu iOS. Teraz przyszła pora na Androida.

A Gboard 750x300

Czym dokładnie jest GBoard w Androidowej odsłonie? Klawiaturą, która swoim działaniem przypomina to, co oferował odpowiednik z iOS-a, z tą różnicą, że w nowym produkcje poprawiono błędy i dodano obsługę wielu języków (w tym PL). Trzeba przy tym zaznaczyć, że nie jest to zupełnie „nowa” aplikacja, a aktualizacja obecnej, wprowadzająca kilka istotnych ficzerów.

Gboard – klawiatura Google na sterydach

Tak najłatwiej podsumować możliwości oferowane przez produkt. W kwestii wyglądu nie zmieniło się zbyt wiele – dalej korzystamy ze świetnie zoptymalizowanego, prostego i wygodnego interfejsu. Właściwie dodano tylko jeden element, ikonkę „G”, ale to właśnie ona stanowi siłę aplikacji.

A Gboard 750x400

Wspomniana ikonka pozwala na wyszukiwanie i udostępnianie informacji w rozmowie, bez potrzeby opuszczania aktualnie użytkowanej aplikacji. Brzmi świetnie i tak też w istocie działa. Z pozostałych zmian należy wyróżnić:

  • Zmiana nazewnictwa pisania gestami (Glide)
  • Gify z klawiatury
  • Przebudowana sekcja Emoji

Aplikacja, jak to zwykle z Google bywa, rozsyłana jest falowo, a co za tym idzie, nie musi być jeszcze widoczna dla „waszego” Google Play. Naturalnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby pobrać GBoard z APKMirror – zaufanego źródła.

Źródło: AndroidPolice

Dodaj komentarz

6482 More posts in News category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...