Snapchat wprowadza czaty grupowe – znamy ograniczenia

Serwisy społecznościowe oraz komunikatory starają się upodobnić do tytułowego Snapchata. Kiedy już im się to (prawie) udaje, protoplasta wprowadza kolejną nowości, której próżno szukać u konkurencji…

Snapchat Grupy 750x300

Snapchat poinformował za pośrednictwem swojej strony o nowościach, które zostały zaimplementowane w najnowszej odsłonie aplikacji. W zasadzie mówimy o dwóch konkretnych ficzerach, które mogą znacząco wpłynąć na użytkowanie usługi.

Należy jednak wspomnieć, iż ficzery trafiają w pierwszej kolejności do aplikacji z iOS. Użytkownicy Androida będą musieli jeszcze trochę poczekać. Ile? Tego dokładnie nie wiadomo, ale biorąc pod uwagę znaczenie mobilnej  platformy Google – nie powinno trwać to zbyt długo.

Grupowy chat

Pierwszą nowością są tak zwane czaty grupowe, które pozwalają na udział jedynie (lub aż) 16 osób. W zasadzie działa to podobnie do zwykłych konwersacji, a co za tym idzie – Snapa obejrzymy jedynie dwa razy, zaś sam komunikat zniknie po 24 godzinach.

Kolejna zabawka dla młodzieży? Owszem, ale nie widzę w tym nic złego. Przyznam, że nie jestem fanem tytułowej usługi, nie korzystam z niej namiętnie, ale jestem świadomy jej potęgi i tego, jak ważnym medium jest ona dla nastolatków.

Nowe narzędzia

Osoby kreatywne ucieszy z pewnością fakt dodania nowych narzędzi w postaci Nożyczek oraz Pędzla. Pierwsze pozwolą wycięcie części Snapa i stworzenie osobistej naklejki. Druga opcja, jak nie trudno zgadnąć, opiera się na „udoskonalaniu” zdjęcia, które przyjmie formę bardziej artystycznego.

Powyższe zmiany choć istotne, są tak naprawdę malutkim kroczkiem w dziejach Snapchata. Pamiętajmy jednak o tym, że właśnie te małe kroczki budują całokształt usługi.

Źródło: Snapchat

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...