Android L zadebiutuje wraz z nowymi Nexus’ami już jutro?

 

Według nieoficjalnych informacji już 15 października, czyli jutro, gigant z Mountain View zaprezentuje aż dwa nowe urządzenia oraz finalną wersję Androida L. 

http://www.youtube.com/watch?v=mS0tqSFP9f4

Google przyzwyczaiło nas już do tego, że premiery nowych urządzeń, usług czy wersji systemu nie są zapowiadane z dużym wyprzedzeniem. Niejednokrotnie o konferencji, jeśli takowa ma miejsce dowiadujemy się w ostatniej chwili.

Na szczęście istnieją ludzie, bliżej związani z firmą, którzy w nie do końca oficjalny sposób zapowiadają tego typu wydarzenia. Właśnie dzięki nim, możemy być niemal pewni, że jutrzejszy dzień zaowocuje debiutem dwóch nowych urządzeń z linii Nexus oraz Androida L (nazwa kodowa).

Pierwszym sprzętem, którego możemy się spodziewać, jest tablet Nexus 9. Najprawdopodobniej zostanie on wyprodukowany przez HTC, a jego specyfikacja będzie prezentować się następująco:

– ekran o przekątnej 9 cali

– rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli

– układ Tegra K1 (wsparcie dla 64-bitowej architektury)

– Android L

Drugim urządzeniem jak nie trudno się domyślić ma być smartfon – Nexus 6/X od Motoroli. Również w tym przypadku dysponujemy nieoficjalnymi danymi dotyczącymi konfiguracji:

– ekran o przekątnej 5.9-cala

– rozdzielczość QHD

– układ Qualcomm Snapdragon 801

– 3GB pamięci RAM

– aparat główny 12 Mpix

Sam Android L, o którym możecie przeczytać tutaj, nie będzie wielkim zaskoczeniem, gdyż bardziej zaawansowani użytkownicy zdążyli już pobrać na swoje telefony wersję poglądową. Nie omieszkali przy tym podzielić się nowościami z Androida L za pośrednictwem wpisów na blogach czy filmików na YouTube.

Nie mniej jednak jest to chyba najbardziej wyczekiwana edycja zielonego robota w historii. Nie bez znaczenia jest to, że Google po raz pierwszy zdecydował się upublicznić wersję beta nadchodzącego systemu.

Czy nowe Nexusy oraz Android L faktycznie zadebiutują 15 października? Odpowiedź poznamy już jutro.

Źródła: PhoneArena, AndroidPolice, DroidLife.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...