Drop

Wyciekły loginy i hasła użytkowników Dropbox’a – to dopiero początek!

Obecnie problem dotyczy jedynie 400 użytkowników, lecz jak podaje portal Neowin – hakerzy mogą być w posiadaniu aż 7 milionów danych logowania.  Sprawdźmy, kto powinien się obawiać…

Drop

Na stronie Pastebin pojawiły się dane do logowania na ponad 400 kont użytkowników dysku w chmurze – Dropbox. Co gorsza, wiele wskazuje na to, że osoby odpowiedzialne za udostępnienie wspomnianych informacji są w posiadaniu znacznie większej ich ilości.

Dropbox podjął już stosowne działania i stara się na bieżąco monitorować podejrzane aktywności na kontach użytkowników i zapewnia, że wyciek nie jest spowodowany wewnętrznymi problemami z zabezpieczeniami. Co ciekawe, winne nie są nawet aplikacje firm trzecich. W takim razie kogo lub co można winić za całą sytuację?

Okazuje się, że winni są sami użytkownicy. Hasła i loginy, które zostały upublicznione, były wykorzystywane do logowań w różnych serwisach, do których włamali się wcześniej hakerzy. Jak widać, nie warto stosować takich samych ciągów znaków w przypadku wielu kont – jest to zwyczajnie niebezpieczne.

Podsumowując – jeśli jesteście użytkownikami tytułowej chmury, zalecamy czym prędzej zmienić hasło.

Źródła: Neowin, TheNextWeb.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...