androidone

Android One zawitał do Polski

Android 5.0 zyskuje na popularności. Jest już z nami jakiś czas, ale wielu wciąż wyczekuje aktualizacji, a inni pogodzili się już z jej brakiem. Fanów nowych systemów z pewnością ucieszy informacja, że program Android One właśnie wkracza do Polski.

androidone

Android One to rodzina urządzeń mobilnych, które charakteryzują się przede wszystkim niską ceną i bieżącymi aktualizacjami systemowymi od Google’a. Pierwsze smarftony były początkowo sprzedawane w Indiach, a teraz firma Karonn wprowadza do Polski urządzenie z tej serii.

Sparkle V to pierwszy dostępny u nas przedstawiciel budżetowych modeli Android One. Posiada 4,5-calowy ekran o rozdzielczości 480 x 854 piksela. Sercem telefonu jest procesor Mediatek MT6582 taktowany zegarem 1,3 GHz. Urządzenie wyposażono w 1 GB pamięci operacyjnej i 4 GB pamięci wewnętrznej, którą można oczywiście powiększyć, za pomocą kart miroSD. Zdjęcia można robić przy pomocy dwóch aparatów, tylnym z matrycą 5-megapikselową oraz przednim z 2 megapikselami. Połączenie z internetem jest możliwe dzięki technologii WiFi lub 3G, a sparować można go z innymi urządzeniami Bluetoothem. Ponadto Sparkle V obsługuje dwie karty sim i jest zasilany baterią o pojemności 1700 mAh. No i to, co najważniejsze, na pokładzie znajdziemy najnowszego Androida Lollipop w wersji 5.1!

Obecnie mniej niż 1% smartfonów pracujących pod Androidem ma zainstalowaną wersję 5.1, więc można powiedzieć, że Sparkle V należy do grona wybrańców. Gdyby tego było mało, Google zobowiązuje się wypuszczać aktualizacje przez 2 lata od daty premiery urządzenia. Kiedy do najnowszej wersji oprogramowani dodamy cenę 399 zł, otrzymujemy coś, czego nie ma na naszym rynku. Cena jak dla taniego chińskiego sprzętu, a aktualizacje, jak dla flagowych modeli najważniejszych producentów. Bardzo interesująca mieszanka. Oczywiście, specyfikacja nie powala na kolana, ale nie można mieć wszystkiego za jedyne 399 zł.

źródło: własne


Zapraszam do sprawdzenia naszych produktów w tygodniowej promocji tutaj, jak i szerokiej oferty telefonów komórkowych pod tym adresem.

 

Dodaj komentarz

136 More posts in mobile category
Recommended for you
Słuchawki z serii Jabra Elite 75t z funkcją ładowania bezprzewodowego już w sprzedaży!

Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne, dzięki funkcji ładowania bezprzewodowego, można teraz ładować w dowolnym miejscu i...