c4 750x300

Selfie od Sony, czyli Xperia C4

Fenomen selfie jest zjawiskiem, które trudno zrozumieć. Strzelanie fot „z rąsi” nie ma w sobie nic z artyzmu, a tym bardziej w żaden sposób nie pokazuje świata. Pokazuje tylko nas w danej sytuacji, tworząc tym samym tabuny egoistów. Sony doskonale rozumie, czym jest ten fenomen, inaczej Xperia C4 nigdy by się nie pojawiła.

 
c4 750x300
Entuzjazm, z jakim przedstawiciel Sony Tony McNulty wypowiadał się o nowym C4, był gigantyczny. Określając nową Xperię mianem smartfona, który ewoluował specjalnie do PROselfie, nie pomylił się. Ten telefon został stworzony specjalnie do tego, choć jego wnętrzności nie są takie złe.
 
Xperia C4 ma duży, bo aż 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości FullHD (1920×1080 px), który ma być odporny na wszelkiego rodzaju zarysowania. Procesor to ośmiordzeniowy MediaTek (1,7 GHz), który wspierany będzie przez kartę Mali760 MP2. 2 GB RAM i 16 GB pamięci dla użytkownika. Tę wartość na szczęście da się powiększyć dzięki slotowi microSD i to aż do 128 GB. Przy częstym „foceniu” to ważna informacja. C4 działało będzie na Lollipopie 5.0 i pojawi się w trzech różnych wariantach kolorystycznych.
 
http://www.youtube.com/watch?v=o2GJAyhKcmA
Jednak najważniejszą rzeczą w smartfonie od Sony jest aparat. Ten specjalnie podrasowany do selfie wygląda naprawdę ciekawie. 5 megapikseli powinno w stu procentach wystarczyć do robienia tego typu zdjęć, szczególnie, że aparat dostał matrycę Exmor R. Nie jest to wprawdzie nowy wynalazek, ale umieszczenie go w C4 było dobrym pomysłem. Znacznie poprawi to jakość zdjęć, a umieszczona przy obiektywie dioda doświetlająca LED pozwoli fotografować nawet w trudnych warunkach. Aparat ma szerokokątny obiektyw (25mm), a technologia StedyShock zapewnia redukcję wstrząsów. Ten normalny aparat ma w C4 13 megapikseli, matrycę Exmor RS, a dodatkowo jeszcze tryb HDR, style „wampirzy” czy „tajemniczy”. Pojawić ma się także aplikacje pozwalające na zamianę twarzy.
Zarówno jakość zdjęć, jak i oglądanych na ekranie filmów ma zapewnić stosowana w telewizorach Sony technologia. Dodajmy do tego jeszcze całkiem pojemny akumulator (2600 mAh) wspierany przez tryb STAMINA, a otrzymujemy naprawdę interesujący sprzęt. Szczególnie, że pojawi się także w wersji Dual na dwie karty SIM. Ceny jeszcze nie ujawniono, ale spodziewamy się raczej „średniej półki”. Dla wielbicieli selfie, pozycja obowiązkowa.
Ofertę modeli Xperia znajdziecie pod tym adresem.
Źródło: Sony
Fot: Sony

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...