Android Oreo

Android Oreo zadebiutuje już 21 sierpnia

Google podało oficjalny termin premiery najnowszego Android Oreo, który jak się okazuje przyjmie właśnie takie nazewnictwo. Szczegóły poznamy już w najbliższy poniedziałek czyli 21 sierpnia.

Android Oreo

Android O to najprawdopodobniej Android Oreo. Oczywiście pod warunkiem, że pracownicy Google’a nie postanowili sprytnie trolować obserwatorów rynku mobile. Okazuje się bowiem, że jeden z filmów zamieszczonych przez giganta z Mountain View na Google Plus nazwano GoogleOreo_teaser_0817_noDroid…, a co za tym idzie prawie pewne jest to, że system zostanie nazwany na część przepysznych ciasteczek. Wysokie prawdopodobieństwo nie jest jednak stuprocentowym pewniakiem, o czym warto pamiętać. Dlaczego przedsiębiorstwo zdecydowało się na taką, a nie inną datę?

Android Oreo zadebiutuje podczas zaćmienia słońca

W najbliższy poniedziałek 21 sierpnia nastąpi zaćmienie słońca widoczne z terenów niektórych stanów USA. Właśnie wtedy wystartuje konferencja, na której Google pokaże nam najnowszą odsłonę “słodkiego” zielonego robota. Uściślając – stream rozpocznie się o godzinie 20:40 czasu polskiego. Jeśli chcecie sprawdzić, ile dokładnie czasu zostało do wydarzenia, odwiedźcie dedykowaną mu witrynę, na której firma umieściła specjalny licznik. Znajdziecie ją pod TYM adresem.

Android Oreo

Śledzić nowości związane z Androidem mogę porównać do lizania cukierka przez szybę. Oglądając premierę nowej wersji iOS tudzież macOS, wiem że lata moment będę mógł zainstalować soft na swoim sprzęcie. W przypadku Androida jest to praktycznie niewykonane. Owszem, urządzenia typu Pixel lub wcześniej Nexus, są upgrade’owane szybciej, niż sprzęt producentów takich jak Samsung, LG czy Huawei, ale w dalszym ciągu szybkość wypuszczania update’ów woła o pomstę do nieba. Użytkownicy droższych smartfonów na aktualizację czekają przeważnie kilka miesięcy, choć zdarzają się wyjątki. W przypadku średniej półki cenowej, czas oczekiwania wydłuża się do 6, a nawet 12 miesięcy. Sprzęt budżetowy niejednokrotnie nie doczekuje się żadnego uaktualnienia.

Google dwoi się i troi, aby zmienić ten stan rzeczy, ale na ten moment niewiele ze starań wychodzi. Kto wie, może Android Oreo przyniesie dobrą zmianę.

Źródło: AndroidPolice

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...