Breaking News

Breaking News na YouTube — wypali czy nie?

Po zamachu w Barcelonie, w serwisie YouTube pojawiła się nowa sekcja Breaking News, w której użytkownicy mogą znaleźć niemal natychmiastowe informacje o zagrożeniach. Dowiedzmy się co nieco o nowym elemencie YT, który w dobie zagrożeń terrorystycznych może okazać się naprawdę pomocny.

Breaking News

Czyżby Google zamierzało zabrać telewizji kolejny istotny element? Patrząc na ostatnią zmianę, jaka dotknęła serwis streamingowy YouTube, jestem skłonny uwierzyć w taki scenariusz. Coraz więcej osób rezygnuje z linearnej telewizji na rzecz usług sieciowych i nie powinno dziwić to nikogo. Szybkość przepływu informacji jest tutaj kluczowa. Niestety, sieć nie oferuje nam dostępu do pewnego rodzaju materiałów lub są one trudne do odnalezienia. O jakich treściach mówię?

Breaking News na YouTube

Wiadomości o ważnych wydarzeniach, ostrzeżeniach i informacjach z pierwszej chwili. Nie mam tu jednak na myśli typowych newsów, a treści, które mogą nas ostrzec przed czymś groźnym — na przykład przed skutkami ataku terrorystycznego. Właśnie tego typu materiały zaczęły pojawiać się w sekcji Breaking News dostępnej na serwisie YouTube. Pytanie, dlaczego włodarze YT wprowadzili rzeczony element “po cichu”.

Aby odpowiedzieć na to pytanie, muszę przytoczyć kilka faktów dotyczących okoliczności pojawianie się na YouTube’ie sekcji Breaking News. Otóż stała się ona widoczna dla mieszkańców kilku krajów w niedługim czasie po ataku terrorystycznym mającym miejsce w Barcelonie. Jak nie trudno zgadnąć, w sekcji znajdziemy wyłącznie materiały dotyczące tego typu groźnych zdarzeń. Wygląda na to, że Google, czyli obecny właściciel rzeczonego serwisu społecznościowego postanowił oddać w ręce użytkowników, a w zasadzie wydawców narzędzie, które może posłużyć jako system ostrzegania. Patrząc na popularność YT na świecie, takie narzędzie mogłoby być niesamowicie skuteczne. Oczywiście, ważne byłoby to, aby treści pojawiające się w Breaking News pochodziły od zaufanych dostawców, którzy byliby dokładnie weryfikowani. Dlaczego piszę o BN jako o czym przyszłym?

Cóż, na chwilę obecną Breaking News wydaje się jedynie jednorazowym wybrykiem Google, swoistym sprawdzianem, mającym pokazać się sekcja ma w ogóle sens i jaki będzie feedback użytkowników. Logicznym jest więc to, że nie ma pewności, czy rozwiązanie będzie w przyszłości stałym elementem YouTube’a. W mojej ocenie gra jest warta świeczki.

Breaking News w Polsce

Tak, opisywany element nie pojawił się w polskiej wersji serwisu YouTube i nie powinniśmy mieć za to do nikogo pretensji. Nie jesteśmy rynkiem priorytetowym dla Google i tyczy się to także innych segmentów działalności firmy. Nie inaczej jest z serwisem YouTube. Niewielkie zainteresowanie Polską nie jest jedynym powodem, dla którego nie powinniśmy spodziewać się szybkiego pojawienia się Breaking News na naszym YT. Równie istotne jest to, że szansa wystąpienia zagrożenia jest u nas naprawdę niewielka, a jak wiadomo BN tworzone są głównie w celu ostrzegania przed na przykład terrorystami.

Nie oznacza to jednak, że Breaking News nie mają żadnych szans na pojawienie się w Polsce. Wiele zależy od wydawców. Jeśli ci zdecydują się na tworzenie tego typu materiałów i umieszczanie ich na serwisie streamingowym Google, gigant może się ugiąć i zaimplementować opisywaną sekcję polskim YouTube. Naturalnie, liczę na to, że zakładka okazałaby się dla nas “nieprzydatna”, ale jak to mówią przezorny zawsze ubezpieczony.

Źródło: Android Police

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...