You are here
Android Q na Huawei – lista smartfonów, które dostaną nowy system artykuły News 

Android Q na Huawei – lista smartfonów, które dostaną nowy system

Takiego obrotu spraw chyba nikt się nie spodziewał, bo kiedy okazało się, że na urządzeniach Huawei może zabraknąć usług od Google, wiele osób spisało producenta na straty. Tymczasem Android Q na Huawei zagości i to w całkiem sporej ilości (rym niezamierzony). Na których smartfonach można oczekiwać nowego oprogramowania? Oto ich lista.

Android Q na Huawei
Android Q na Huawei

Mimo całej tej nieprzyjemnej sytuacji, Huawei nie zapomniał o tym, kto jest najważniejszy, czyli o swoich klientach. Producent przecież mógł „zwinąć manatki” i zamknąć się za bezpieczną granicą Chin, gdzie nikt nie sprawiałby mu żadnych problemów. Tymczasem dalej można odczuć, że Huawei robi wszystko, by dać swoim klientom poczucie bezpieczeństwa i stabilności, choć ze wszystkich stron na producenta spadają gromy.

Android Q na Huawei

Mało kto chyba podejrzewał, że Android Q na Huawei jest w ogóle możliwy. Brak wsparcia ze strony Google powinien taką możliwość przecież zablokować. Jednak doszło do czegoś dziwnego, co jednak powinno ucieszyć każdego użytkownika sprzętów od producenta. Tak, smartfony dostaną aktualizację do nowego systemu od Google, a tym samym nowej wersji EMUI opartej właśnie o Androida Q. I nie są to plotki, które rozsiewane są w Internecie, ale oficjalne oświadczenie producenta, które można przeczytać na jego stronie.

To cieszy, że w tak niesprzyjających warunkach, Huawei dalej dba o dobro swoich klientów. Nie wiemy, jakim cudem taka aktualizacja będzie w ogóle możliwa, ale to w tej chwili nieistotne. Istotne jest to, że działania firmy pokazują, że klienci posiadający już konkretne sprzęty, nie powinni się stresować. W teorii oczywiście, bo Android Q na Huawei jeszcze nie zagościł, więc do czasu premiery nowego systemu operacyjnego na smartfony, minie trochę czasu. Są jednak ogromne szanse na to, że po premierze systemu od Google, nie przyjdzie nam zbyt długo czekać na to, aż na wybranych smartfonach pojawi się Android Q.

Lista smartfonów z Android Q na Huawei

Na stronie Huawei (UK) w dziale pomoc pojawiły się pytania, które najczęściej padają w związku z całą aferą, więc firma postanowiło trochę to uporządkować. Tam także znajduje się lista smartfonów, które mogą w przyszłości liczyć na aktualizacje. Oto ona:

P30 Pro

P30

Mate 20

Mate 20 Pro

PORSCHE DESIGN Mate 20 RS

P30 lite

P smart 2019

P smart+ 2019

P smart Z

Mate 20 X

Mate 20 X (5G)

P20 Pro

P20

Mate 10 Pro

PORSCHE DESIGN Mate 10

Mate 10

Mate 20 Lite

Z dobrych wiadomości jest jeszcze taka, że Huawei Mate 20 Pro został już ponoć zaakceptowany przez Google i dostanie Android Q w momencie, kiedy ten tylko pojawi się na rynku. Zobaczymy, czy wszystko pójdzie zgodnie z planem producenta, ale miejmy nadzieję, że tak i telefony faktycznie doczekają się aktualizacji.

Nowe smartfony znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Huawei / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment