You are here
Android Q na Xiaomi – które modele doczekają się aktualizacji? artykuły News 

Android Q na Xiaomi – które modele doczekają się aktualizacji?

Nie wiemy jeszcze, jaką nazwę przyjmie finalnie nowa wersja sytemu od Google, ale wiemy już, na których telefonach się on pojawi. Przynajmniej na niektórych z nich, bo lista sprzętów, która wskazuje, że Android Q na Xiaomi zawita, będzie jeszcze aktualizowana. Przynajmniej nie wyobrażamy sobie tego, żeby było inaczej. O jakie urządzenia chodzi?

Android Q na Xiaomi
Android Q na Xiaomi

Fragmentacja systemu od Google to zawsze drażliwy temat. W pierwszej kolejności dostają ją bowiem sprzęty samego producenta, czyli smartfony z serii Pixel oraz te uczestniczące w programach testowych lub oparte o program Android One. Cała reszta musi niestety czekać na to, aż producenci smartfonów przystosują oprogramowanie do swoich potrzeb i do swoich nakładek. Xiaomi także musi to zrobić, ale już teraz wiadomo, które z ich sprzętów zostaną poratowane nowym Androidem.

Android Q na Xiaomi

Xiaomi dość szybko wypuszcza na swoich smartfonach nowe wersja systemów operacyjnych i to nie tylko w tak zwanych flagowcach. Często sprzęty ze średniej półki nie muszą czekać dużo dłużej na to, żeby dostać kolejna wersję systemu. Z nią zazwyczaj idzie także nowa wersja nakładki, a w tym przypadku jest to MIUI. Nie inaczej będzie z kolejna iteracją Androida, bo ta w pierwszej kolejności pojawi się oczywiście na topowych urządzeniach. Które z nich mogą liczyć na pierwszeństwo?

Będą to: Xiaomi Mi 9, Redmi K20 Pro, Xiaomi Mi 8, Xiaomi Mi 8 Pro (Screen Fingerprint Edition), Xiaomi Mi 8 Explorer Edition, Xiaomi Mi Mix 2S, Xiaomi Mi Mix 3, Redmi K20, Xiaomi Mi 9 SE, Redmi Note 7, Redmi Note 7 Pro. Widać więc, że Android Q na Xiaomi w pierwszym rzucie ograniczony będzie głównie do ostatnich sprzętów w portfolio producenta. Cieszy wiadomość, że nie zapomniano o Redmi K20, które przecież jest wyjątkowo interesujących smartfonem. Przypomnijmy, że ten model pojawi się między innymi w Polsce pod nazwą Xiaomi Mi 9T. Lista smartfonów na pewno będzie jeszcze rozszerzana, ale producentowi już dziś można pogratulować tego, że szybko zabiera się do roboty. Oby inni brali z niego przykład.

Nowe smartfony znajdziecie także w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Weibo / Xiaomi / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment