You are here
Android TV 10 gotowy do aktualizacji, tak jakby artykuły News 

Android TV 10 gotowy do aktualizacji, tak jakby

Choć od premiery Androida 10 minęło już trochę czasu, jego odsłona dedykowana inteligentnym telewizorom została „ukończona” dopiero teraz. Google poinformowało właśnie o udostępnieniu Android TV 10 partnerom. Przygotujcie się na wysyp aktualizacji.

Android 10 TV
fot. Google

Telewizory, dodam, że te inteligentne, są niczym smartfony. Producenci mają możliwość zdalnego wypuszczania aktualizacji wnoszących nowe funkcje oraz zwiększających poziom bezpieczeństwa i powinni z tej możliwości korzystać. Nie każda firma specjalnie się tym przejmuje, choć na rynku jest co najmniej kilka wyjątków. Czy wobec tego Android TV 10trafi do użytkowników smart TV szybciej niż jego wcześniejsze wersje? Wątpię, ale mam za to nieco inną dobrą wiadomość.

Android TV 10 — co nowego?

Żeby było jasne — „dziesiątka” nie sprawi, że wasz telewizor zmieni się nie do poznania i będziecie wzdychać z podziwem na widok nowego interfejsu. Co to, to nie. Większość zmian zachodzi „pod maską”, choć uważne oko użytkownika z pewnością dostrzeże mniejsze nowości wizualne. Cóż więc znajdziemy w nowym systemie?

Android TV 10 dongle
fot. Google

Przede wszystkim do Android TV 10 zostało wdrożone nowe API Androida w wersji 29. Oznacza to wzrost bezpieczeństwa oraz możliwość przekazywania łatek bezpośrednio na urządzenie (dzięki Project Treble). Android API 29 może wpłynąć również na wydajność. Nie systemu, a aplikacji, które korzystają z nowego standardu.

Przy okazji „premiery” Android TV 10 Google zapowiedział również nowy sprzęt, przystawkę telewizyjną. Niestety ADT-3, bo tak nazwano odtwarzacz, jest dedykowany deweloperom. Na dobrą sprawę będą mogli go kupić jedynie zarejestrowani w Google’u twórcy. Z racji dziennikarskiego obowiązku dodam tylko, iż sprzęt otrzymał czterordzeniowy procesor A53, 2 GB DDR3 RAM i możliwość obsługi obrazu 4k w 60 fps.

Źródło: Google

Related posts

Leave a Comment