You are here
Android TV z funkcją oszczędzania danych artykuły News 

Android TV z funkcją oszczędzania danych

Google wychodzi naprzeciw oczekiwaniom oszczędnych użytkowników swojego ekosystemu. Android TV wzbogaci się o funkcję Data Saver, która od 2016 roku ratuje skromne pakiety danych w smartfonach z Androidem. Z nowej funkcji jako pierwsi skorzystają użytkownicy z Indii.

Android TV
fot. Google

Żyjemy w kraju, w którym wbrew pozorom, mamy całkiem sprawny dostęp do infrastruktury sieciowej. Nawet bogate pakiety internetowe są u nas względnie tanie, ale nie wszędzie tak jest. Użytkownicy z Indii mają w tym względzie znacznie gorzej. Google zdaje sobie z tego sprawę i postanawia nieco ten stan rzeczy poprawić.

Android TV oszczędzi pakiet internetowy

Na blogu Google pojawił się wpis odnoszący się do nowych funkcji systemu. Platforma wzbogaci się o kilka przydatnych nowości, wśród których najważniejsza jest oczywiście opcja pozwalająca na oszczędność w przesyłaniu danych pakietowych. Jeśli wierzyć zapewnieniom giganta, ficzer pozwoli wydłużyć trzykrotnie czas oglądania materiałów wideo. Zapowiada się naprawdę ciekawie.

Android TV
fot. Google

Indyjscy użytkownicy otrzymają dostęp do nowości już w najbliższych tygodniach, ale nie myślcie, że gigant ograniczy dostępność usługi tylko do tamtejszego rynku. Globalny rollout, jak zapewnia firma, wystartuje już wkrótce. Jak sądzę, nowość zawita również do Polski. To rozsądne posunięcie, gdyż mimo całkiem niezłej sytuacji polskich internautów, wiele miejsc znajduje się poza zasięgiem sieci kablowych oraz światłowodu. W takich przypadkach dostęp poprzez np. LTE jest zwyczajną koniecznością. Użytkownicy tego typu usług z pewnością docenią nowość w Android TV.

Przypomnę tylko, że wszelkiej maści elektronikę w rozsądnych cenach znajdziecie na Vipelektrogadzet.

Źródło: Google

Related posts

Leave a Comment