Herode

Android Wear z Lollipopem – ruszył proces aktualizacji inteligentnych zegarków

Pierwsze pogłoski o planowanej aktualizacji smart-zegarków do najnowszej wersji Androida pojawiły się ponad miesiąc temu. Nikt jednak nie przypuszczał, że Lollipop trafi na wspomniane urządzenia tak szybko.

Herode

Gigant z Mountain View poinformował właśnie o rozpoczęciu procesu uaktualniania inteligentnych czasomierzy pracujących pod kontrolą systemu Android Wear do wersji 5.0. Material Design na zegarkach – brzmi zachęcająco.

Update wnosi całkiem sporo do świata ubieranych gadżetów. Poza redesignem interfejsu, w nowym oprogramowaniu znajdziemy większy wybór tarcz, menu szybkich ustawień oraz poprawki błędów zgłaszanych przez użytkowników. Ponadto usprawnienia doczekał się także sposób kontrolowania zużycia baterii.

Patrząc na to, że inteligentne zegarki z Android Wear nie posiadają znanych ze smartfonów nakładek producentów, rozsyłanie aktualizacji powinno odbywać się równolegle na poszczególne urządzenia. Przynajmniej w teorii. W praktyce jedynie userzy Moto 360 zgłaszali fakt pojawienia się notyfikacji o Lollipopie.

http://www.youtube.com/watch?v=AK38PJZmIW8

Niemniej jednak sam fakt udostępnienia aktualizacji w tak krótkim czasie po premierze Android 5.0 powinien cieszyć. Miejmy nadzieję, że nie jest to jednostkowy przypadek, a początek zmian w kwestii walki z fragmentacją OSu.

Źródło: XDAdevelopers

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...