You are here
Apex Legends zmierza na smartfony. To będzie hit Gry mobile 

Apex Legends zmierza na smartfony. To będzie hit

Kwestią czasu było, to kiedy EA Games zasugeruje, iż jest poważnie zainteresowane rynkiem mobilnym w odniesieniu do Apex Legends. Najnowszy tytuł z gatunku battle royale zbiera pozytywne opinie, co naturalnie pcha go w kierunku innych platform, również tych mobilnych.

fot. EA Games

Dyrektor generalny EA Games, Andres Wilson zdradził, że firma zamierza wprowadzić na smartfonowe platformy — iOS i Android swoje najnowsze dzieło z gatunku battle royale. Problemem jest na ten moment kwestii sterowania przy pomocy dotykowego ekranu.

Apex Legends na Androidzie i iOS

Rynek mobilny jest dziś ogromny i nikogo nie powinno dziwić to, że interesują się nim wydawcy growi. Widać to choćby po popularności smartfonowych odsłon hitów z gatunku battle royale takich jak PUBG oraz Fortnite. Odpowiednie dostosowanie systemu sterowania, który jest w przypadku tych gier dość skomplikowany, pozwoliło na naprawdę solidny gameplay. Czy podobnie będzie z Apex Legends?

Odpowiedź nie jest łatwa. W zasadzie jest za wcześnie na jakiekolwiek analizy. Wiele zależy od tego, jak przyjemne dla użytkownika okaże się sterowanie za pomocą dotykowych przełączników. Prawdę mówiąc, jest to każdorazowe wyzwanie dla producentów gier, z którym ci radzą sobie lepiej lub gorzej. EA Games ma jednak środki, aby powalczyć o sukces.

Skoro jesteśmy przy sukcesie, dodam, że w kilka godzin po premierze, w Apex Legends grało przeszło milion graczy. To był jednak dopiero początek. Z każdym dniem produkcja zdobywała i w dalszym ciągu zdobywa większą popularność. Niemniej, aby doścignąć konkurencję, musi zaoferować nieco więcej. Co konkretnie? 

Cross-play kluczem do sukcesu

Jeśli EA Games zamierza powtórzyć lub nawet pobić rekordowe zainteresowanie PUBG i Fortnitem, musi wprowadzić możliwość rywalizacji graczy na arenie międzyplatformowej. Bez tego, ciężko będzie przekonać graczy, który coraz częściej sprzeciwiają się stawianym w rozrywce barierom.

Niestety, nie znamy nawet przewidywanej daty premiery mobilnej wersji Apex Legends. Obstawiamy drugą połowę roku.

W mobilne tytuły z gatunku battle royale zagracie na smartfonach zakupionych w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Techspot

Related posts

Leave a Comment