You are here
Budżetowy Pixel i autorski smartwatch od Google jeszcze w tym roku artykuły News 

Budżetowy Pixel i autorski smartwatch od Google jeszcze w tym roku

Gigant z Mountain View szykuje dla nas całą gamę nowych urządzeń. Okazuje się, że tańszy odpowiednik referencyjnego smartfona Pixel to tylko jedna z kilku propozycji Google. Czego możemy spodziewać się po ruchach firmy w 2019 roku?

Pixel
fot. Google

Wiele wskazuje na to, że sprzętowe portfolio Google wzbogaci się w tym roku o kilka interesujących pozycji. Zakładając, że doniesienia potwierdzą się, tym razem firma może wycelować swoją ofertę w klientów z mniej zasobnym portfelem.

Tani Pixel to nie wszystko

W dobie coraz wyższych cen flagowych smartfonów, średniaki, szczególnie te o więcej niż rozsądnej specyfikacji i dużych możliwościach są na wagę złota. Mimo że uwielbiamy sztandarowe produkty, nie każdego stać na zakup takowego. Z tego też powodu giganci branży muszą szukać zbytu w niższym cenowo segmencie. Co ciekawe, klienci kupujący portfelem zrobili się nader wymagający, przez co nawet średniaki muszą trzymać przyzwoity poziom. Oczywiście pod warunkiem chęci osiągnięcia sukcesu.

Google zdaje sobie z powyższego sprawę. Tutaj z pomocą może przyjść tak zwany budżetowy Pixel. W zasadzie nie będzie on budżetowy w pełnym tego słowa znaczeniu. Określiłbym go raczej jako tańszą i nieco słabszą alternatywę do pełnoprawnego Pixela. Przystępny cenowo sprzęt sygnowany logo Google’a może okazać się strzałem w dziesiątkę. Dlaczego nie zbudować więc nieco większego arsenału średniaków?

Pixel Watch, głośniki i kamery

Kolejnym sprzętem, który może szykować Google, jest smartwatch. Inteligentny zegarek z serii Pixel miałby być w pełni indywidualnym produktem Google, a nie urządzeniem stworzonym przy współpracy z inną firmą. Wiele mówi tutaj niedawne nabycie technologii Fossil przez Alphabet.

Bardzo nieoficjalnie wspomina się także o nowych inteligentnych głośnikach oraz kamerkach domowych. Na więcej informacji musimy niestety jeszcze zaczekać.

Źródło: PhoneArena

Related posts

Leave a Comment