You are here
Aplikacja dla poszukujących rekreacji: „Who is Happy” App Aplikacje 

Aplikacja dla poszukujących rekreacji: „Who is Happy” App

Dla użytkowników Androida i iOS znalezienie medycznej lub rekreacyjnej marihuany od niedawna stało się łatwiejsze. Wszystko dzięki aplikacji Who is Happy, napisanej przez cierpiącego na epilepsję brazylijskiego działacza na rzecz dekryminalizacji konopii indyjskich.


Legalizacja lub dekryminalizacja rekreacyjnego oraz medycznego używania marihuany to kwestia społeczna, która jest bardzo aktualna. Jesteśmy obecnie świadkami zmian na lepsze w bardzo wielu krajach oraz regionach świata, jednak nie wszędzie użytkownicy rekreacyjnej i medycznej marihuany mogą czuć się bezpiecznie. Tak też jest w przypadku cierpiącego na epilepsję Paulo Costy, który żyje w Brazylii, gdzie konopie indyjskie (podobnie jak u nas) są nielegalne. W wypadku jego choroby marihuana jest lekiem, który jest niezbędny do tego, aby lepiej funkcjonować.

Niestety w obliczu krajów stosujących przestarzałe i opresywne przepisy, tacy użytkownicy nie mają możliwości kupienia wysokiej jakości medycznej marihuany, a także zadbania o swoje bezpieczeństwo podczas zakupu i posiadania substancji, która jest dla nich lekiem. Elaboracja o bezsensownym karaniu i problemach społecznych związanych ze ściganiem użytkowników narkotyków miękkich jest zbędna, a każdy argument w walkach wobec nieracjonalnych decyzji wielu krajów został już dawno wypowiedziany.

Dlatego też Paulo postanowił wziąć sprawy w swoje ręce tworząc aplikację, która pomaga anonimowo tym, którzy chcą zlokalizować i odwiedzić bezpiecznie najbliższe źródło. Użytkownik aplikacji loguje się, aby uzyskać widok okolicy, przy czym w promieniu jednego kilometra widać zieloną chmurę, wskazującą miejsca w których są inni korzystający użytkownicy, a im więcej jest tych miejsc tym bardziej rośnie miernik „zadowolenia” danego obszaru.

Aplikacja działa globalnie, niezależnie od kraju w którym się znajdujemy, opierając się na wymianie danych między użytkownikami, dzięki czemu jest w miarę bezpieczna i anonimowa. Obecnie każdy użytkownik iOS, może ściągnąć aplikację tu, jednak największą popularność program uzyskał w rodzimym kraju autora; Brazylii, gdzie już od dłuższego czasu utrzymuje się w top 30 ściąganych aplikacji na systemy operacyjne Google i Apple. Zainteresowanym polecamy test aplikacji, jednak zachowanie ostrożności w naszym kraju jest silnie wskazane. Od zawsze pacjenci i rekreacyjni użytkownicy konopii indyjskich musieli walczyć z systemami prawnymi, które zamiast pomóc im w zdobyciu leków, kryminalizują ich i piętnują, zamiast skupić się na walce z prawdziwymi problemami – od niedawno robią to dzięki Google Play i App Store iTunes.

 
Źródło: Reuters
 
___________________
 
Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz
zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.


Related posts

Leave a Comment