Otwarcie internetowego sklepu Xiaomi dla Europy i USA

Gratka dla fanów chińskiej marki – od dziś m. in. europejscy wielbiciele będą mogli kupić jej produkty prosto z oficjalnego sklepu internetowego. Oczywiście z punktu widzenia dalekowschodniej korporacji my… Europą, przynajmniej na razie, nie jesteśmy.

Xiaomi, pomimo, że nie jest bezpośrednio obecne na naszym rynku nie trzeba chyba żadnej osobie, interesującej się smartfonami i innymi nowinkami technologicznymi, przedstawiać. Marka ta bije rekordy popularności na swym rodzimym podwórku, gdzie może konkurować z nią właściwie tylko Apple. Jest ogromnie popularna również w Indiach, Singapurze i Indonezji – krajach może z naszego punktu widzenia mocno egzotycznych, ale za to bardzo ludnych i bardzo chłonnych na wszelki nowy sprzęt, jaki się tylko pojawia. Xiaomi, znane większości osób raczej z rozmów i ze słyszenia niż z rzeczywistego kontaktu z produktami tej firmy, stało się na Starym Kontynencie ostatnio po prostu bardzo modne. Ostatnie posunięcia chińskiego koncernu są zwyczajnie odpowiedzią na wytworzone przez to zapotrzebowanie na jego urządzenia.

Produkty Xiaomi będą dostępne na razie wyłącznie dla klientów z Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii (jeśli ktoś z waszych krewnych wyjechał „za lepszym życiem” jest to dobra okazja by się odezwać…), można liczyć na to, że ta lista znacznie się wkrótce wydłuży, ale kiedy to nastąpi i czy znajdzie się w tym gronie Polska na razie nie wiadomo. Przesyłki mają podobno być dostarczane w ręce klientów w terminie do 7-miu dni, czyli stosunkowo szybko (ciekawe jak to będzie wyglądało w praktyce…). Cała witryna, w oparciu o którą będzie się odbywała sprzedaż do Europy, jest, jak wyraźnie zastrzega właściciel, dopiero w fazie beta, więc można się spodziewać jeszcze jakichś (niekoniecznie miłych) niespodzianek. Najmniej przyjemna jest krótka lista produktów, które naszemu kontynentowi będą w tej chwili oferowane, Xiaomi pisze o nich jako o swych rynkowych hitach, nie znajdziemy jednak pośród nich żadnych smartfonów i tabletów – jest to prawdopodobnie spowodowane tym, że sprzedaż takowych wiązałaby się z koniecznością uzyskania odpowiednich pozwoleń, różnego rodzaju licencji od licznych urzędów, etc. Co dokładnie będzie można kupić? Mi Power Bank o pojemności 5000 mAh – 9,99 dolarów, Mi Power Bank o pojemności 10400 mAh – 13,99 dolarów, opaskę fitness Mi Band – 14,99 dolarów, słuchawki Mi Headphones – 79,99 dolarów. Zachwyceni? Nie? Ja też.

Źródło: xiaomi.com.

___________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

Dodaj komentarz

6488 More posts in News category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....