MicroLock2

Aplikacja Microsoftu Picturesque Lock Screen dowodem na multiplatofrmowość Microsoftu

Portfolio aplikacji giganta z Redmond w Google Play oraz Apple AppStore stale poszerza się o nowe produkty. Co ciekawe lwia ich część jest niezwykle przydatna. Weźmy choćby taki ekran blokady…

MicroLock2

Wczoraj w sklepie z aplikacjami dla systemu Android zadebiutował Picturesque Lock Screen, będący tworem projektu Microsoft Garage (odpowiednik 20% Time Google’a ). Naturalnie większość userów „zielonego robota” korzysta ze stockowego ekranu blokady i nie widzi potrzeby w usilnym upiększaniu tegoż elementu. Nie dotyczy to jednak wszystkich. Istnieje spora grupa użytkowników tzw. power userów, dla których główną zaletą androida są jego walory customizacyjne. Właśnie w tę grupę swoim nowym produktem celuje Microsoft. Oczywiście nic za darmo, o czym za chwilę.

Picturesque Lock Screen to nic innego jak aplikacja zastępująca standardowy ekran blokady. Dzięki niej użytkownik otrzymuje dostęp do dodatkowych informacji takich jak pogoda, notyfikacje, agenda oraz zakładkę na wzór czytnika newsów. Dodajmy do tego skróty do najważniejszych funkcji urządzenia typu aparat, dialer czy wyszukiwarka i otrzymujemy kompletny ekran, który z powodzeniem mógłby zastąpić pulpit. Oczywiście nie to było w zamyśle twórców zadaniem aplikacji.

MicroLock4

O ile fakt ułatwienia życia miłośnikom modyfikowania interfejsu Androida odbieram na plus, o tyle zdaje sobie sprawę, że twórcy muszą mieć w tym jakiś cel. W końcu mówimy o platformie systemowej konkurencji. Otóż od dłuższego czasu jesteśmy świadkami starań Microsoftu, mających na celu zdobycie jak największej ilości użytkowników… nie tyle OSu, co usług. Niestety, nie jest to zadanie proste. Amerykańska korporacja doskonale zdaje sobie z tego sprawę i pod postacią przydatnych aplikacji, takich jak wysoce konfigurowalny lock screen, podaje userowi zestaw swoich usług.

Nie inaczej jest w przypadku tytułowego programu. Głównym narzędziem wyszukiwania z poziomu ekranu blokady jest wyszukiwarka Bing (Microsoftowa konkurencja Google). Chcesz znaleźć pożądaną informację przy minimalnej liczbie kroków do wykonania? Nie da się zrobić tego szybciej niż przez Lock Screen – sprytnie Microsoftcie.

Gratuluje pomysłodawcom tej i jej podobnym aplikacji. Konkurencja mogłaby się od nich uczyć. Mam tu na myśli w szczególności Google, które zdecydowało się wydać tylko jednen produkt na platformę Windows Phone – wyszukiwarkę, która nie grzeszy funkcjonalnością.

Podobnie jak to miało miejsce w przypadku wcześniejszych produktów ze stajni Microsoft Garage, również tym razem nałożono ograniczenia terytorialne. Dla Polaków oznacza to brak możliwości przetestowania nowego rozwiązania, przynajmniej oficjalne, gdyż chętni mogą skorzystać z plików instalacyjnych APK, krążących po sieci. 

Źródło

Dodaj komentarz

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...