You are here
Aplikacja mObywatel z dostępem do eRecept Aplikacje artykuły mobile News 

Aplikacja mObywatel z dostępem do eRecept

mObywatel wzbogaca się o dwa kolejne moduły, których zadaniem jest ułatwienie życia Polakom. Ku mojemu rozczarowaniu nowości trafiają jedynie do aplikacji na Androida. Użytkownicy iOS muszą poczekać na swoją kolej.

mObywatel
fot. Ministerstwo Cyfryzacji

Polska tylko z pozoru wydaje się nieco zamkniętym na nowości krajem. W praktyce chętnie korzystamy z bankowości elektronicznej, płatnościami zbliżeniowymi smartfonem, a nawet z medycznych usług internetowych. Cyfryzacja nie ogranicza się tylko do wspomnianych gałęzi naszego życia. Dzięki aplikacji mObywatel zyskujemy dostęp do rozwiązań takich jak potwierdzenie tożsamości w urzędach oraz Poczcie Polskiej, choć to nie wszystko. Teraz do możliwości rzeczonego programu dołączają kolejne…

mObywatel — eRecepta i Polak za granicą

Nowość, jak wspomniałem już wcześniej, dotyczy wyłącznie aplikacji dla smartfonów z Androidem. eRecepta to narzędzie połączone z Internetowym Kontem Pacjenta, dzięki któremu możemy przeglądać, pobierać, a nawet realizować recepty wystawione przez lekarza. Mało tego — opisywany moduł pozwala na zarządzanie receptami naszych dzieci, a także osób, od których otrzymaliśmy odpowiednie pełnomocnictwo. Aby skorzystać z eRecepty w aplikacji mObywatel, konieczna jest aktywna usługa mTożsamość. Wszystko ze względu na kwestie bezpieczeństwa.

Druga nowość to moduł Polak za granicą. Sekcja to tak naprawdę informator, który może przydać się Polakom podróżującym do innych niż nasz krajów. Poradniki, metody podróżowania, obyczaje, a nawet istotne dla krajanów dane teleadresowe mogą okazać się pomocne, dlatego też obecność sekcji jest w mojej ocenie na wielki plus.

Patrząc na to, w jakim tempie postępuje polska cyfryzacja, nie zdziwię się, jeśli za dwa czy trzy lata przestanę nosić ze sobą portfel. Dowód osobisty, karty lojalnościowe, prawo jazdy, legitymacja prasowa oraz karta płatnicza — wszystko zostanie zmieszczone w samym smartfonie. Ba, od wielu miesięcy nie zdarzyło mi się płacić kartą, a nawet gotówką. To przyszłość, która dzieje się tu i teraz.

Aplikację mObywatel dla systemu Android pobierzecie z Google Play. Wersja dla iOS znajduje się w App Store. Z kolei smartfony zgodne z programem kupicie na Vipelektrogadzet.

Źródło: Ministerstwo CyfryzacjiGoogle Play

Related posts

Leave a Comment