You are here
Aplikacja webowa Microsoftu sprawdzi na, ile lat wyglądasz News 

Aplikacja webowa Microsoftu sprawdzi na, ile lat wyglądasz

W trakcie konferencji „BUILD” „Microsoft” zdecydował się udostępnić aplikację webową, dzięki, której dowiemy się na, ile lat wyglądamy. Jesteście ciekawi, czy wasz wygląd zgadza się z informacjami zawartymi w waszych dowodach osobistych?

Konferencja „BUILD” mająca miejsce w San Francisco, to prawdziwe święto programistów związanych z platformą „Windows” oraz innych usług „Microsoftu”. Na trzydniowym cyklu konferencji dla developerów gigant z Redmond przedstawił sporą liczbę nowości. Część z nich opisał w swoim artykule nasz redakcyjny kolega – Bartosz. 

Podczas wspomnianego wydarzenia „Microsoft” udostępnił nową aplikację webową za pomocą, której oszacujemy swój wiek na podstawie zdjęcia. Jeśli chcemy sprawdzić, czy dla osób, które nas jeszcze za dobrze nie znają wyglądamy na młodszych lub starszych niż naprawdę jesteśmy wystarczy udać się na stronę „How-Old.net”, kliknąć/tapnąć przycisk „Use your own photo”, następnie wybrać zdjęcie z naszego albumu (najlepiej z wyraźną twarzą i takie, które nie przekracza 3 MB) lub zrobić sobie nowe (na przykład kamerką w naszym laptopie/smartfonie). Ot, cała filozofia… Teraz należy się uzbroić w odrobinę cierpliwości, aż fotografia zostanie przetworzona przez aplikację, a specjalne algorytmy ustalą naszą płeć i określą na, ile lat wyglądamy.

Należy zauważyć, że portal nie działa jeszcze ze stuprocentową skutecznością – do czego zdążył już się przyznać sam „Microsoft” – i zdarzają mu się małe wpadki. Bywa, iż wyniki, które otrzymujemy znacząco odbiegają od rzeczywistości, a program odejmie/doda nam, o kilka lat za dużo lub nie rozpozna w ogóle naszej twarzy (co miało akurat miejsce w moim przypadku i to na kliku zdjęciach). Radzilibyśmy, jednak zachować ostrożność w korzystaniu z witryny. Co prawda na głównej stronie widnieje napis, iż „Microsoft” nie przetrzymuje wgranych przez nas zdjęć, to już zapisy w regulaminie zdecydowanie temu przeczą i istnieje możliwość, że wcześniej, czy później gdzieś natrafimy na swoją fotografię.

Pomimo, tych niedogodności zabawa jest przednia, o czym możecie się przekonać na własnej skórze. W komentarzach lub na naszym Fanpage’u możecie się pochwalić, czy aplikacja poprawnie określiła wasz wiek.

Źródło: How-old.net

Related posts

Leave a Comment