Windows 10 wyląduje na Xbox One

1. kwietnia za nami, a więc to nie żarty… „Xbox One” doczeka się sytemu operacyjnego z prawdziwego zdarzenia, gdyż „Microsoft” zamierza zaimplementować do konsoli swój najnowszy OS – „Windows 10”.

Gigant z Redmond zamierza do wszystkich swoich urządzeń zaimplementować swój najnowszy system operacyjny. Koncern postanowił nawet pójść na rękę „piratom” i wszyscy użytkownicy nielegalnych „okienek” będą mogli przesiąść się na „Windows 10” całkowicie za darmo i to bez żadnych konsekwencji prawnych. Użytkowników konsoli „Xbox One” powinna z kolei zainteresować informacja, że najnowsze dziecko „Microsoftu”, w tym roku zadebiutuje na „Xboksie One”. Zaskoczeni?

Na, to historyczne wydarzenie przyszykować się musicie w miesiąc po debiucie rynkowym pecetowej wersji systemu (informacja, ta nie została jeszcze podana do publicznej wiadomości). Phil Spencer, szef działu „Xbox” ogłosił, iż jako pierwsi z nowym systemem na konsoli zapoznają się członkowie programu „Xbox One Preview”. Głównym założeniem wspomnianego programu jest wyłapywanie błędów w aktualizacjach systemowych. Jeśli chcesz przetestować najnowsze funkcjonalności swojej konsoli, jeszcze przed pozostałą częścią społeczności użytkowników „Xboksa One” powinieneś zgłosić chęć uczestnictwa we wspomnianym programie. Należy zwrócić tutaj uwagę, że zgłoszenie jest dobrowolne i nie otrzymamy za testowanie żadnego wynagrodzenia, a jedynym profitem jest możliwość wcześniejszego korzystania z nowych „ficzerów” urządzenia.

Aby zarejestrować się w usłudze „Xbox One Preview” niezbędne jest otrzymanie zaproszenia od znajomego, który już bierze aktywny udział w programie. W tym celu udaje się on na stronę „Invite Friends” (Zaproś znajomych) w aplikacji „Xbox Preview Dashboard” i wysyła nam zaproszenie. Gdy, to zrobi otrzymamy specjalną wiadomość na konsolę „Xbox One” zawierającą w treści łącze, dzięki któremu pobierzemy, apkę „Xbox Preview Dashboard”. Teraz wystarczy za jej pomocą zarejestrować swoje urządzenie w projekcie i cieszyć się wersjami zapoznawczymi aktualizacji. Instrukcje jak wypisać się z programu znajdziecie pod tym adresem.

Następstwem wprowadzenia „Windows 10 na sprzęt „Microsoftu” jest tak szumnie zapowiadana, przez amerykańską firmę możliwość wspólnego grania użytkowników konsoli oraz komputerów osobistych.

„Xbox One” do kupienia w naszym e-sklepie.

Źródło: Microsoft, Videogamer

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...