You are here
Aplikacje kurierskie – śledź swoje przesyłki Allegro News 

Aplikacje kurierskie – śledź swoje przesyłki Allegro

W obecnych czasach większość z nas robi zakupy przez internet. To proste, szybkie i wygodne.

Bywa jednak, że czas oczekiwania na przesyłkę dłuży się niemiłosiernie. Czasem też obawiamy się, że nie będzie nas w domu kiedy do naszych drzwi zapuka kurier. Firmy kurierskie doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego wprowadzają rozwiązania, dzięki którym możemy śledzić swoje paczki. Jednym z nich są aplikacje kurierskie na telefon.

InPost Mobile – co warto wiedzieć o tej aplikacji?

Jedną z aplikacji, która umożliwia śledzenie przesyłek Allegro jest InPost Mobile. Aplikacja ta umożliwia zarówno śledzenie paczek zamawianych w sposób tradycyjny, jak i tych, w przypadku których wykorzystywana jest funkcja Allegro Smart. Niezależnie od tego, czy zamawiasz doręczenie paczki przez kuriera, czy też twoja przesyłka ma się znaleźć w paczkomacie – możesz z niej korzystać. Aplikacja jest prosta, czytelna i intuicyjna – nie będziesz więc miał żadnych problemów z korzystaniem z tego narzędzia.

Możliwość śledzenia przesyłek

Wiemy już, że aplikacja ta pozwala na śledzenie przesyłek. Przyjrzyjmy się jednak temu, jak wygląda to w praktyce. Po pierwsze, dzięki aplikacji nie musisz samodzielnie rejestrować swoich paczek – wystarczy twój numer telefonu. Wszystkie przesyłki przypisane do niego są rejestrowane automatycznie. Możesz zmieniać ich nazwy aby wiedzieć, co zawiera dana paczka. Aplikacja samodzielnie wysyła ci powiadomienia w przypadku gdy status danej przesyłki zmienia się. Zawsze więc masz pewność, gdzie aktualnie znajduje się twoja paczka.

Archiwizowanie danych

Aplikacje kurierskie dają znacznie więcej możliwości. Kolejną z nich jest archiwizowanie informacji na temat dostarczonych już przesyłek. Dzięki temu możesz kontrolować swoje wydatki i zawsze wrócić do danej przesyłki np. po to, by pozyskać informacje niezbędne do zwrotu towaru do sprzedawcy.

Aplikacja pomaga również w znajdowaniu paczkomatów i punktów odbioru przesyłek w twojej okolicy. Możesz więc mieć pewność, że zawsze wybierzesz najwygodniejszy sposób dostarczenia twojej przesyłki.Warto wspomnieć również o tym, że aplikacja może okazać się przydatna gdy zamawiasz paczki za pobraniem. Za jej pomocą szybko, wygodnie i bezpiecznie zapłacisz za przesyłkę.

Oszczędność czasu

Kolejną zaletą aplikacji kurierskich takich jak InPost Mobile jest fakt, że pozwalają one zaoszczędzić czas. Gdy zamówisz przesyłkę do paczkomatu nie musisz już poszukiwać wśród emaili tego, w którym znajduje się kod twojej przesyłki. Wystarczy uruchomić aplikację by szybko znaleźć potrzebne ci informacje. Co więcej, aplikacja przypomni ci o odbiorze paczki w wyznaczonym przez ciebie czasie lub wówczas gdy znajdziesz się w pobliżu wybranego paczkomatu. Możesz więc mieć pewność, że nie zapomnisz o swojej przesyłce.

Podsumowując, jeśli jesteś osobą, która często robi zakupy w internecie zadbaj o to, by na twoim telefonie znalazła się aplikacja kurierska, dzięki której śledzenie przesyłek będzie znacznie prostsze. Aplikacje tego typu są darmowe – nie musisz więc obawiać się dodatkowych kosztów.

Related posts

One thought on “Aplikacje kurierskie – śledź swoje przesyłki Allegro

Leave a Comment