You are here
Galaxy Watch Active 2 – nowy smartwatch, stare przyzwyczajenia artykuły News 

Galaxy Watch Active 2 – nowy smartwatch, stare przyzwyczajenia

Samsung bardzo szybko zdecydował się na pokazanie całemu światu swojego nowego smartwatcha. Pierwsza generacja jest na rynku zaledwie od kilku miesięcy, a my już możemy przyjrzeć się z bliska kolejnej. Czy to aby nie za szybko, by wypuszczać Galaxy Watch Active 2? Przyjrzyjmy się urządzeniu z bliska i zobaczmy, co takiego oferuje.

Galaxy Watch Active 2
Fot. Samsung

Smartwatche stały się gadżetem, który nie jest jednak specjalnie chętnie kupowany, a przynajmniej nie tak chętnie, jak kiedyś można było sądzić. Dalej w zestawieniach sprzedaży króluje Apple ze swoim Apple Watch, ale Samsung postanowił nie być dłużny konkurencji, więc na rynku pojawia się właśnie kolejna generacja inteligentnego zegarka dla aktywnych. Czym różni się od swojej poprzedniej wersji?

Galaxy Watch Active 2

Wczoraj swoją premierę miały dwa smartwatche, które wart są uwagi. Pierwszym jest oczywiście opisywany tutaj Galaxy Watch Active 2, ale drugim był Fossil Gen 5. W obu przypadkach mówimy o ulepszeniach względem poprzednika, choć w przypadku urządzenia od Samsunga, jest ich trochę więcej. To też inny rodzaj sprzętu, bo faktycznie skierowany do użytkowników, którzy cenią sobie aktywność. I to niekoniecznie rozumianą, jako sportową. Galaxy Watch Active 2 stworzony został bowiem dla ludzi zapracowanych, którzy chętnie korzystają z dobrodziejstw nowoczesnych technologii.

Samsung po raz kolejny nie zdecydował się na to, by kopertę inteligentnego zegarka „szpecić” pokrętłem. Wszystkie interakcje będą więc podejmowane albo przez korzystanie z przycisków umieszczonych na bokach smartwatcha lub też poprzez ekran dotykowy. Dotykając zewnętrznej części ramki wokół wyświetlacza będzie można korzystać z niektórych funkcji zegarka. Jednak sam wygląd zewnętrzny nie uległ większym modyfikacjom, jeżeli zestawi się ze sobą urządzenia obu generacji. Tutaj aż ciśnie się na usta klasyczne stwierdzenie, że to „ewolucja, a nie rewolucja”. Tylko, że rewolucji nikt już nie oczekiwał.

Specyfikacja Galaxy Watch Active 2

Dużą zmianą jest za to rozmiar samej koperty, bo w przypadku tej generacji, klienci dostaną do wyboru dwie wielkości zegarka – 40 oraz 44 mm. W obu przypadkach będzie można kupić smartwatcha w dwóch opcjach: z obudową ze stali nierdzewnej i paskiem ze skóry lub aluminiową ramką oraz gumowym paskiem. Czyli dla każdego powinno znaleźć się coś, co będzie pasowało do jego stylu życia. Bo sam zegarek ma się właśnie do tego dostosowywać, co dobrze pokazuje film promocyjny ze sławnym kucharzem.

Procesorem zarządzającym został tutaj dwurdzeniowy Exynos 9110, a jeżeli chodzi o pamięć RAM, to znalazło się jej w zegarku 768 MB (wersja LTE ma 1.5 GB RAM). Na dane dla użytkownika przeznaczono 4 GB. Jeżeli chodzi o sam wyświetlacz, to w wersji większej ma on średnicę 1.4 cala, a w mniejszej 1.2 cala. Niezależnie od wybranego modelu, rozdzielczość Galaxy Watch Active 2 będzie taka sama, czyli 360×360 pikseli. Różnica jest też w wielkości akumulatora. Pierwszy z modeli ma 340 mAh, a drugi 237 mAh. Urządzenie obsługiwanej jest przez Tizen i choć inteligentny zegarek wyposażony jest w moduł NFC, to raczej nie skorzystamy z tego dobrodziejstwa w Polsce, gdyż Samsung Pay nie jest rozpowszechnioną metodą płacenia a naszym kraju.

Cena Galaxy Watch Active 2

Oprócz standardowych funkcji, jak monitorowanie aktywności, zegarek będzie wyposażony także w EKG, czyli to samo, co zaprezentował Apple przy okazji czwartej generacji swoich sprzętów. Funkcja ma być dostępna dla użytkowników, ale nie podano jeszcze dokładnie kiedy zostanie uruchomiona. Galaxy Watch Active 2 potrafi także posłużyć jako pilot do smartfonów Galaxy, więc możemy nim wykonać zdjęcie. Miło.

Nie podano jeszcze polskiej ceny urządzenia, ale w Stanach Zjednoczonych jego cena zaczyna się od 280 dolarów. W bezpośrednim przeliczeniu daje to około 1080 złotych, więc trzeba do tego doliczyć jeszcze kilka stówek. Podejrzewamy, że najmocniejsza wersja może kosztować około 2 tysięcy złotych, ale na potwierdzenie tej wiadomości, trzeba jeszcze chwilę poczekać.

Urządzenia wearable oraz zegarki, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Samsung / PhoneArena / YouTube / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment