Aplikacje na maksymalnie 10-ciu urządzeniach w Windows 10

Microsoft postanowił dość mocno ograniczyć liczbę urządzeń na której będziemy mogli zainstalować jedną aplikację posługując się tym samym naszym kontem. Cyfra ta nie jest imponująca, bo limitem jest liczba 10.

Krok Microsoftu dziwi i wydaje się dość niezrozumiały na tle tego jak to wyglądało w przypadku wcześniejszych systemów operacyjnych giganta z Redmond. Dla przypomnienia w przypadku Windows 8 i Windows 8.1 limit ów wynosił 81, a wszak było to ładnych kilka lat temu. Obecnie ilość urządzeń jakie posiada przeciętnie jeden użytkownik jest odczuwalnie wyższa niż wtedy. Bardzo dużo się mówi o współpracy różnego rodzaju sprzętu ze sobą, parowanie laptopa ze smartfonem, tabletem, odtwarzaczem mp3, telewizorem, opaskami do biegania i Bóg wie czym jeszcze w niedalekiej przyszłości, jest już standardem, do którego wszyscy się łatwo przyzwyczaili i z przyjemnością z tego typu ułatwień korzystają. I trudno by było inaczej, bo tego typu rozwiązania są bardzo wygodne dla użytkowników, a czasem w interesujący sposób zwiększają możliwości danej „elektronicznej zabawki”.

Wydaje się przy tym, że nie jest to jeszcze pole w pełni eksploatowane, zapewne czeka nas tutaj wiele udoskonaleń i ciekawych implementacji, których być może teraz nawet nie jesteśmy w stanie przewidzieć, a gdy się już pojawią i wejdą w życie będziemy je uważać i odczuwać jako coś naturalnego – jako standard tego co nam dany sprzęt oferuje. Tym bardziej zaskakujące jest posunięcie koncernu Billa Gatesa, 10 urządzeń jako limit dla jednego konta dla danej aplikacji to naprawdę niewygórowana liczba w wypadku potrzeb niektórych ludzi. Zwłaszcza uderzy to w tych którzy mają jedno konto, z którego korzysta cała rodzina ze wszystkimi swoimi sprzętami, „oberwą” także wszelcy elektroniczni maniacy i kolekcjonerzy sprzętu, czy Ci którzy z racji pracy mają po kilka telefonów, laptopów, tabletów i dajmy na to jeszcze Xboxa One na własny użytek.

Źródło: Neowin.

___________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...