Shenmue III rekordzistą platform crowdfundingowych

Niebagatelnym wyczynem świadczącym najlepiej o popularności tytułu i zapotrzebowaniu na jego kolejną część popisało się „Shenmue III”. Zgromadziło na platformie crowdfundingowej 6,3 miliona dolarów!

Zbiórka odbywała się na jednym z najpopularniejszych tego typu portali – Kickstarterze. Celem było zebranie 2 mln dolarów, więc sukces przedsięwzięcia jest tym bardziej imponujący (dla przypomnienia: poprzedni rekord należał do tytułu „Bloodstained: Ritual of the Night”, który uzbierał „zaledwie” 5,5 mln dolarów, czyli o 800 000 mniej). „Shenmue”, którego pierwsza część ukazała się jeszcze na świętej pamięci Dreamcaście Segi, z biegiem lat zaczęło obrastać kultem, które wiele innych studiów może jego autorom pozazdrościć. Bez wątpienia była to jedna z najlepszych i najwyżej cenionych gier swego czasu, scenariusz i rozgrywka zachwycały, do dzisiaj jeszcze wielu fanów z przyjemnością potrafi wsiąknąć w jej świat na ładnych parę godzin, czy nawet dni.

Gdy Sony ogłosiło, że rozważa rozpoczęcie prac nad trzecią częścią wiadomość ta została przyjęta euforycznie. Duże zdziwienie natomiast budzi fakt, że tak potężna korporacja-gigant zamiast sama zainwestować własne pieniądze w przedsięwzięcie, co do którego jak najbardziej można oczekiwać, że zakończy się sukcesem, wolała zdać się na platformę crowdfundingową pomyślaną przecież w głównej mierze o małych developerach, których nie stać na sfinansowanie wymarzonej produkcji. Niewiele tak naprawdę wiadomo o tym jak dokładnie będzie wyglądała „trójka”, informacje w tym przedmiocie są dość skąpe. Jakkolwiek wygląda na to, że bohaterem ponownie będzie Ryo Hazuki, a główny wątek będzie krążył wokół zemsty za zabójstwo jego ojca, wydarzenia mają się więc rozgrywać mniej więcej w czasie, w którym zakończyła się fabuła „dwójki”. Ciekawe czy nowa część okaże się godnym następcą swych świetnych poprzedników, czy też będzie tylko „odcinaniem kuponów” od ich popularności… Gra ukaże się na PS4.

Źródło: Kickstarter.

___________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

329 More posts in konsole category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...