AppDrawer750x300

App Drawer zniknie z czystego Androida? Wszystko na to wskazuje…

Początkowo były to jedynie plotki, następnie mieliśmy do czynienia z przeciekami publikowanymi na zachodnich serwisach traktujących o nowych technologiach. Teraz obserwując zmiany w nakładach producenckich, z którymi mogliśmy zapoznać się przy okazji MWC 2016 wszystko staje się jasne.

 AppDrawer750x300

Android ewoluuje i nie jest to żadnym zaskoczeniem. Dziwi mnie natomiast fakt kopiowania rozwiązań konkurencji i pozbywanie się jednej z większych zalet systemu, czyli możliwości customizacyjnych. Szuflada aplikacji, która może niebawem zniknąć z zielonego robota, była znakiem rozpoznawczym OS-u i pozwalała utrzymać na pulpitach względny ład. Pytanie, czy wspomniany element interfejsu naprawdę jest niezbędny?

Patrząc na popularność iOS-a, w którym App Drawera zwyczajnie brak, można by pomyśleć, iż szuflada aplikacji faktycznie nie jest potrzebna do wygodnego nawigowania w systemie. Potwierdzają to działania Chińskich producentów, którzy w swoich nakładkach nie stosują już wspomnianego rozwiązania – umieszczając wszystkie aplikacje bezpośrednio na pulpitach. Cóż – Chiny rządzą się swoimi prawami, ale co jeśli powiem, że podobne ruchy wykonują również giganci branży tj. LG ze swoim najnowszym flagowcem G5 oraz Samsunga z Galaxy S7. Tutaj również, choć nie bezpośrednio zrezygnowano ze stosowanego od początku Androida elementu.

Teraz poskładajmy wszystko do kupy. Dyskretne sugestie oraz drobne plotki na temat opisywanej zmiany zostały zastąpione przeciekami i nieoficjalnymi doniesieniami. Te odzwierciedlają się w ostatnich działaniach producentów sprzętu z Androidem. Co będzie dalej? Naturalnym wydaje się zrezygnowanie z App Drawera w nadchodzącej odsłonie systemu oznaczonej numerkiem 7.

Cóż – nie pozostaje nam nic innego jak uważnie śledzić informacje dotyczące usuniecie szuflady aplikacji z mobilnego systemu operacyjnego Google.

Źródła: Twitter, Androidauthority.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...