You are here
Apple publikuje iOS 12.4.2 dla starszych urządzeń artykuły News 

Apple publikuje iOS 12.4.2 dla starszych urządzeń

A to niespodzianka. Apple postanowiło wesprzeć użytkowników starszych iSprzętów, które nie otrzymały „dużych” aktualizacji iOS 13 oraz iPadOS. iOS 12.4.2, bo o ten update chodzi, jest zalecany dla wszystkich zgodnych urządzeń.

iOS 12
fot. Pixabay

To, że niektóre urządzenia Apple nie załapały się na kolejny duży update systemowy, nie oznacza, że Sadownicy porzucili jakiekolwiek dla nich wsparcie. Przeciwnie, w dalszym ciągu będą pojawiać się tam aktualizacje z mniejszymi łatkami bezpieczeństwa. Oto dowód.

iOS 12.4.2 dla wybranych urządzeń

Aktualizacja to nic innego niż zbiór poprawek oraz zaktualizowanie zabezpieczeń. Gigant z Cupertino zaleca instalację update’u wszystkim użytkownikom urządzeń takich jak iPad Air 1, iPad Air 2, iPad Mini 2, iPad Mini 3, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPod Touch 6 Gen. Lista nie jest długa, ale nikogo nie powinno to zaskakiwać. W końcu Apple zapewnia wieloletnie wsparcie „dużymi” update’ami, a powyższe poprawki dotyczą starszych sprzętów.

O szczegółach związanych z aktualizacją możecie przeczytać na stronie giganta z Cupertino. W dużym uproszczeniu iOS 12.4.2 łataa lukę, która umożliwiała wykonywanie złośliwego kodu. Pozostaje nam pogratulować decyzji dostawcy systemu i zapytać, kiedy konkurencja zacznie traktować kwestie bezpieczeństwa równie poważnie.

Fakt, platformy systemowe od ekipy Tima Cooka nie są idealne. Tyczy się to również bezpieczeństwa, ale prawda jest taka, że Apple dba o jego poziom znacznie skuteczniej, aniżeli robią to inni. Niemniej, w ostatnim czasie zauważyłem znaczną poprawę w temacie wsparcia smartfonów z Androidem, a to dobrze rokuje na przyszłość.

Źródło: Apple

Related posts

Leave a Comment