You are here
HBO Go z opcją pobierania filmów do offline artykuły mobile News 

HBO Go z opcją pobierania filmów do offline

Trochę to trwało, ale już jest. HBO Go otrzymuje funkcję pobierania filmów i seriali do pamięci urządzenia. Z nowości w pierwszej kolejności skorzystają użytkownicy smartfonów z Androidem. Osoby korzystające z iOS muszą poczekać, aż usługodawca wyda stosowne uaktualnienie.

HBO Go
fot. HBO

Powinienem być w 100 procentach obiektywny względem oceny dostawców treści wideo na życzenie, ale szczerze nie potrafię. Niektóre usługi działają lepiej od innych i nie jest to żadną tajemnicą. O ile Netflix sprawdza się świetnie na każdej platformie systemowej i osiąga mistrzostwo w zarządzaniu jakością w oparciu o sygnał internetowy, o tyle HBO Go radzi sobie w tej materii kiepsko. Dodatkowo w aplikacjach wspomnianego usługodawcy brakuje wielu, zdawałoby się, podstawowych funkcji np. trybu offline. Włodarze platformy postanowili załatać luki, a w zasadzie ich część.

HBO Go dla Androida z trybem offline

Trochę trudno w to uwierzyć, ale HBO Go nie posiadało do tej pory możliwości pobierania materiałów wideo do pamięci urządzenia mobilnego. To odczuwalne dla użytkowników ograniczenie, które ciężko uzasadnić. Na szczęście włodarze doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nie mogą odpuścić rzeczonej opcji. Postanowiono działać i tak oto użytkownikom Androida został oddany tryb offline.

Rzeczona możliwość dotyczy zarówno smartfonów, jak i tabletów z systemem operacyjnym Android 5.0 lub nowszym. Użytkownicy będą mogli pobrać do 25 treści, które powinni rozpocząć oglądadanie w ciągu 30 dni od „zassania”. Klarowne i proste w zrozumieniu zasady. Naprawdę cieszę się z nowości, która, jak sądzę, niebawem trafi także na iPhone’y, jednak niespecjalnie zmieni to moje podejście do HBO Go.

Aplikacja dostawcy, niezależnie od platformy działa naprawdę „średnio”, a powiedzmy sobie szczerze, wygoda konsumpcji multimediów jest w tego typu usłudze najważniejsza. Do czasu, aż HBO rozprawi się z topornym interfejsem i niesprawności obsługi słabego połączenia internetowego, nie będę patrzył na usługę przychylnie. Ostatnia przygoda z serialem „Czarnobyl” nie była za specjalnie przyjemna. HBO Go, proszę, zmień się na lepsze.

Źródło: HBO

Related posts

Leave a Comment