Apple

Apple aktualizuje systemy naprawiając jedną szalenie ważną dla użytkowników kwestię

Apple zaktualizowało wczoraj systemy iOS oraz macOS. O ile update dla desktopowej platformy systemowej zawiera jedynie aktualizacje zabezpieczeń, o tyle z nowości zawartych w paczce iOS 11.3.1 będzie cieszyć się potężne grono użytkowników.

Apple

Cenię sobie wsparcie Apple w zakresie aktualizacji, łatek bezpieczeństwa oraz pomocy technicznej, z której nawet dziennikarz technologiczny musi czasem skorzystać. Relatywnie wysoka cena urządzeń z logo nadgryzionego jabłka na obudowie zawiera wspomniane wsparcie, które pozwala cieszyć się nowymi funkcjami i świeżym interfejsem smartfonom wprowadzonym na rynek ponad 4 lata temu. Podobnie, a nawet atrakcyjniej wygląda kwestia komputerów Mac. Istotne jest jednak to, że poza dużymi update’ami Apple wydaje również pomniejsze łatki zawierające usprawnienia lub poprawki błędów. Z przypadku wczorajszej aktualizacji mamy do czynienia właśnie z usprawnieniami i naprawą błędów.

Apple iOS 11.3.1

Wczorajszego wieczoru użytkownicy iPhone’ów oraz iPadów otrzymali monit o dostępności aktualizacji iOS do wersji 11.3.1. Jak możemy przeczytać w komunikacie, firma skupiła się na poprawie bezpieczeństwa oraz rozwiązaniu problemu, w wyniku którego wyświetlacze części iPhone’ów 8, które zostały wymienione na nieoryginalne, przestawały reagować na dotyk.

Firma zapewni jednak, że wymiana ekranu w nieautoryzowanym serwisie z użyciem części zamiennych może powodować inny problemy oraz wykazywać niższą jakość wyświetlanego obrazu.

macOS 10.13.4 — poprawki zabezpieczeń

macOS otrzymał za to poprawkę zabezpieczeń opisaną jako 2018–001, która jak sama nazwa wskazuje, celuje w zwiększenie poziomu bezpieczeństwa oprogramowania. Mowa zarówno o bezpieczeństwie zewnętrznym, jak i wewnętrznym.

Urządzenia pracujące pod kontrolą iOS oraz macOS możecie zakupić w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Apple

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...