Spotify

Darmowe Spotify z większymi możliwościami i nową aplikacją już oficjalniei

Stało się to, o czym media technologiczne trąbiły w ostatnich tygodniach. Spotify ogłosiło oficjalnie zmiany tyczące się darmowej wersji aplikacji mobilnej, z której zniknie część irytujących ograniczeń. Większa swoboda użytkowania nie jest jednak jedyną zmianą, którą przygotowali dla swoich fanów włodarze serwisu.

Spotify

Zmiany, które wprowadza Spotify, w teorii mają zachęcić użytkowników do płacenia za subskrypcję premium. Warto jednak wziąć pod uwagę to, że nowości są częścią większego planu. My skupimy się jednak na ficzerach oraz usprawnieniach, które trafią do mobilnej aplikacji serwisu w ciągu najbliższych dni lub tygodni.

Większa swoboda w odtwarzaniu list Spotify

Zwiększenie swobodnego przełączania się pomiędzy utworami nie będzie równoznaczne z pełnym zdjęciem ograniczeń. Dowolne odtwarzanie, przewijanie, a także powtarzanie muzyki odbywać się będzie jedynie ramach 15 gotowych playlist zaproponowanych przez Spotify. Wśród nich znajdziemy ogólne listy tematyczne oraz te spersonalizowane pod kątem konkretnego użytkownika (Odkryj w tym tygodniu, Radar Premier, Daily Mix).

Co z pozostałymi listami, albumami czy składankami dostępnymi w serwisie? Tutaj niestety wszystko pozostanie bez zmian, ale pamiętajmy, że cały czas mówimy o darmowej odsłonie serwisu.

Zupełnie nowa aplikacja

Usługodawca przygotował również nową wersję aplikacji, w której doszło do odświeżenia interfejsu oraz rewizji poszczególnych funkcji. Apka została pozbawiona nieistotnych z punktu widzenia darmowego użytkownika opcji, co jest częścią planu zachęcenia do subskrypcji premium. Userzy w ramach “rekompensaty” otrzymali nowocześniejszy, przyjaźniejszy w obsłudze wygląd oparty na dużych grafikach i konkretnych playlistach.

Mniejsze zużycie, trafniejsze sugestie

Nowe Spotify będzie w sposób skuteczniejszy odkrywać to, jaka muzyka wpisuje się w nasz gust. W tym celu podczas rejestracji będziemy mogli zdefiniować naszych ulubionych wykonawców, który to proces będziemy kontynuować poprzez określanie atrakcyjności proponowanych utworów.

Miłym dodatkiem jest też funkcja oszczędzania transferu danych, która pozwoli na dłuższe słuchanie muzyki przy połączeniu pakietowym.

Nowa aplikacja pojawi się w sklepach Google Play Store oraz Apple App Store w najbliższych dniach.

Źródło: Spotify

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...