Apple Financial Services

Apple Financial Services w Polsce, czyli wynajmij sobie iPhone’a

Serwis Spidersweb poinformował o oficjalnym polskim debiucie usługi Apple Financial Services. Oznacza to, że nie musicie już kupować iPhone’ów, MacBooków oraz iPadów. Możecie je najzwyczajniej w świecie wypożyczyć.

Apple Financial Services

Zachodni klienci giganta z Cupertino od dawna mogą cieszyć się możliwością wypożyczenia sprzętu Apple, która okazuje się znacznie atrakcyjniejsze od jego kupna. Przynajmniej w kwestii finansowej. Z tego też powodu, wszystkich powinna ucieszyć wiadomość o polskim starcie Apple Financial Services.

Apple Financial Services w Polsce

Działanie usługi jest w gruncie rzeczy proste, choć należy mieć świadomość, że korzystanie z AFS jest równoznaczne z tym że sprzęt, który będziemy użytkować, nie jest naszą własnością. iPhone, iPad czy MacBook Pro może trafić w nasze ręce na okres 12, 24, 36 lub 48 miesięcy, podczas których będziemy płacić “ratę” za jego użytkowanie. Rata będzie powiększona o podatek VAT 23%. Patrząc na materiały, w których posiadanie wszedł Spidersweb, możemy uznać, że opcja Financial Services jest tańsza od tradycyjnego zakupu smartfona lub komputera.

Kiedy “spłacimy” już używane przez nas urządzenie lub będziemy zbliżać się do tego czasu (6 miesięcy), możemy wymienić urządzenie na nowe bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Tutaj tkwi cała siła rozwiązania. Stały dostęp do nowinek w ofercie Apple przy stosunkowo niskiej cenie brzmi kusząco.

Apple Financial Services

Kto skorzysta z Apple Financial Services?

Obecnie z AFS w Polsce mogą skorzystać jedynie firmy oraz osoby prowadzące działalność gospodarczą. Docelowo, usługa trafi także do klientów indywidualnych.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że jednym z warunków oferty jest wykupienie dodatkowego ubezpieczenia. Koszt to 1 proc. w pierwszym roku, 0,8 w drugim oraz 0,72 w trzecim roku.

Źródło

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...