Google

Google szpieguje cię 340 razy dziennie. Co z Apple?

Według raportu profesora Douglasa C. Schmidta przygotowanego dla Digital Content Next Google śledzi swoich użytkowników średnio 340 razy na dobę, czyli ponad 14 razy na godzinę. To około 50 razy częściej niż w przypadku Apple i Safari. Skąd wynikają różnice i czy powinniśmy się nimi przejmować?

Google

Cieszy mnie, że w sieci coraz częściej porusza się temat prywatności użytkowników usług, komputerów oraz smartfonów. Wzrastająca świadomość prowokuje do uważniejszego korzystania z dobrodziejstw nowinek technicznych. Niestety, w dalszym ciągu nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, ile danych wysyłają do producentów i dostawców oprogramowania urządzenia mobilne i z jaką częstotliwością się to odbywa. Tytułowy raport pozwoli wielu osobom przejrzeć na oczy. Mowa tutaj zwłaszcza o beztroskich użytkownikach Androida.

Google vs. Apple — kto śledzi cię częściej?

Dla lwiej części naszych czytelników odpowiedź nie będzie zaskoczeniem. Google śledzi użytkowników smartfonów z Androidem około 50 razy częściej, niż czyni to Apple w przypadku userów iPhone’ów i iPadów. Na potrzeby raportu przeprowadzono testy częstotliwości przesyłania danych, w tym lokalizacji do gigantów branży. Wynik jest miażdżący dla Google.

Nie oznacza to, że Apple nie zbiera o nas danych. Zbiera, ale raczej na potrzeby dopasowania usług oraz zapewnienia odpowiedniego poziomu użyteczności i bezpieczeństwa. Wszak kupując sprzęt sygnowany logo Apple, kupujemy również wsparcie. W przypadku Androida jest już nieco inaczej. Google nie zarabia bezpośrednio na dystrybuowanym przez siebie systemie. Większość dochodów płynie z reklam, które są perfekcyjne targetowane, przez co uważa się je za nadzwyczaj atrakcyjne dla reklamodawców. Korzystając z Androida, a nawet innych usług Google, odzieramy się z prywatności i nie, nie widzę w tym czegoś złego. Zły jest natomiast brak świadomości tego faktu. Zgodzicie się ze mną?

Źródło: Digitalcontentnex

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...