You are here
Apple, Google, a teraz Microsoft. Giganci oszaleli na punkcie aplikacji newsowych Aplikacje mobile 

Apple, Google, a teraz Microsoft. Giganci oszaleli na punkcie aplikacji newsowych

Największe firmy technologiczne, a przynajmniej te najbardziej rozpoznawalne walczą o miejsce na podium w kategorii najlepszej aplikacji z newsami. Do świetnego Apple News i przystępnego Google News dołączyła teraz platformą Microsoft News. Czy nowa odsłona MSN News ma szansę na sukces?

Microsoft

W przypadku moich zainteresowań nie lubię zdawać się na przypadek czy algorytm. Treści dobieram starannie i chcę mieć całkowitą kontrolę nad ich chronologią, a także listami wydawców. W organizacji pomaga mi więc Feedly, narzędzie powstałe po “śmierci” Google Readera. Jeśli zaś chodzi o typowe informacje z kraju i świata, stawiam na rozwiązanie Google News, o którym pisałem TUTAJ. Z racji braku polskiej lokalizacji usługi Apple News, nie widziałem właściwszego dla mnie wyboru. Teraz kiedy do gry wkroczył Microsoft, sytuacja może się zmienić.

Microsoft News dla Androida i iOS

Microsoft ogłosił właśnie start usługi News, z której skorzystamy na Androidzie, iOS, Windows 10 oraz za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Multiplatformowość pełną gębą. Czy gra, a w zasadzie aplikacja jest warta świeczki?

Wszystko jest kwestią indywidualnych preferencji. Ja czuję się w Microsoft News nieco zagubiony. Przywykłem do interfejsu Google News. Ba, niestraszny mi nawet Squid, który kilkukrotnie chwaliłem. Do produktu giganta z Redmond nie mogę się niestety przyzwyczaić. Może przy dłuższym użytkowaniu moja niechęć ustąpi miejsca zadowoleniu.

Aplikacja została podzielona na cztery sekcje, do których dostęp uzyskamy z poziomu dolnej belki nawigacyjnej. Pierwsza to Wiadomości, druga Moje Zainteresowania, trzecia Eksploruj, czwarta zaś kieruje użytkownika do Ustawień. W sekcji wiadomości znajdziemy kategorie:

  • Moje wiadomości, Najważniejsze wiadomości, Rozrywka, Finanse, Sport, Styl życia, Motoryzacja.

Jeśli wśród zainteresowań nie znajdziecie konkretnego tematu, zawsze możecie skorzystać z funkcji eksploruj. Za jej pomocą dostosujecie aplikację do swoich potrzeb. Sam program, a w zasadzie algorytm, który ma podrzucać mi spersonalizowane treści działa na ten moment średnio. Znacznie lepiej radzi sobie Google News. Możliwe, że Microsoft News po kilku dniach lub tygodniach zacznie lepiej rozumieć użytkownika, czyli mnie.

Dziś zachęcam was do wypróbowania nowości ze stajni giganta z Redmond. Jeśli czytanie pochłonie was zbyt mocno, przyda wam się dodatkowy zapas energii dla akumulatora.

Źródło: Microsoft

Related posts

Leave a Comment