Apple „odblokuje” NFC w iPhone’ach? WWDC 2019 przyniesie odpowiedź

Wszystko wskazuje na to, że Apple zamierza otworzyć przed twórcami aplikacji możliwości płynące z wykorzystania modułu NFC. Choć szczegóły rozwiązanie poznamy dopiero podczas zbliżającej się konferencji WWDC 2019, już dziś możemy porozmawiać o jego zastosowaniach.

fot. Pixabay

Moduł NFC jest obecny w iPhonie od kilku generacji, ale firma ograniczała się w zastosowaniu modułu do obsługi płatności w Apple Pay. Możliwe, że ze względu na mocno otwarte rozwiązania konkurencji, Sadownicy zdecydują się nieco poluzować ograniczenia i wyjdą naprzeciw oczekiwaniom użytkowników iOS.

NFC w iPhonie stanie się funkcjonalniejsze

W myśl doniesień gigant z Cupertino zamierza udostępnić programistom format ISO 7816, który używany jest między innymi w kartach dostępu oraz przeróżnych identyfikatorach. Oznacza to ni mniej, ni więcej, jak to, że deweloperzy mogliby opracowywać rozwiązania typu wirtualne klucze dostępu tudzież identyfikatory pracownicze. Brzmi to całkiem nieźle i jeśli doniesienia potwierdzą się, będziemy mieli do czynienia z kolejnym uwolnieniem od konieczności noszenia przy sobie plastikowych kart w ilościach hurtowych.

Apple, chcąc nie chcąc, musi zareagować na zmieniający się rynek mobilny. Firma, wbrew temu, co twierdzą niektórzy, aktualnie radzi sobie lepiej niż dobrze, ale to nie musi trwać wiecznie. Ba, jestem pewny, że bez wyraźnych ruchów ze strony Apple sytuacja może zmienić się o 180 stopni. Tim Cook, Wielki Księgowy Apple musi, po prostu musi zdawać sobie z tego sprawę i z pewnością zapobiegnie kryzysowi. Jak? Pierwsze kroki zostaną poczynione, a uściślając — ujawnione już podczas WWDC 2019, czyli cyklicznej konferencji, na której firma prezentuje swoje nowości.

Źródło: Engadget

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....