You are here
Apple wyda własną kartę kredytową — rezerwat szaleje artykuły News 

Apple wyda własną kartę kredytową — rezerwat szaleje

Gigant z Cupertino we współpracy z Goldaman Sachs Group zamierza wprowadzić do swojego portfolio usługowego całkowitą nowość. Chodzi o kartę kredytową, w ramach której użytkownicy mogliby korzystać z dodatkowych bonusów. Brzmi świetnie, ale czy karta będzie dostępna w Polsce?

fot. Apple

O możliwości pojawienia się karty kredytowej Apple mówiło się już w ubiegłym roku. Były to jednak nie do końca pewne źródła, przez co sprawę można było traktować w kategorii przyszłościowych rozważań. Teraz, za sprawą informacji od redakcji Wall Street Journaldowiedzieliśmy się, że karta kredytowa Apple może zadebiutować jeszcze tej wiosny.

Karta kredytowa Apple w drodze

Apple boryka się z problemami i nie jest to żadnym zaskoczeniem. Biorąc pod uwagę obecną sytuację firmy, nikogo nie powinno dziwić to, że włodarze szukają nowych możliwości przyciągnięcia do siebie klientów. Swoje starania celują obecnie w usługi. Coraz częściej słyszymy o nadchodzącej usłudze Apple, w ramach której użytkownicy otrzymają dostęp do materiałów wideo oraz gier za stałą miesięczną opłatę. Wygląda na to, że gigant z Cupertino zamierza pójść w tym temacie o krok dalej.

Karta kredytowa to świetna sprawa, ale bądźmy poważni — Apple udostępni tylko swoją markę i logo, które znajdą się na wspomnianym kawałku plastiku. Za cały proces obsługowy będzie odpowiadała grupa Goldman Sasch. Naturalnie sadownicy współpracując z rzeczonym podmiotem, zaoferują dostęp do stosownych opcji w aplikacji Wallet dla iPhone’ów. Dodatkowo możemy liczyć na zniżki w sklepach giganta.

Co z Polską?

Osobiście nie będę zainteresowany korzystaniem z karty kredytowej Apple, a przynajmniej tak wydaje mi się na ten konkretny moment. Niemniej, interesuje mnie to, czy usługa zawita do Polski lub jak szybko się to stanie. Na ten moment mogę jedynie zgadywać, ale skoro Apple Pay trafił do nas jeszcze w ubiegłym roku, nie widzę powodu, dla którego karta, a w zasadzie jest dostępność na naszym rynku, miałaby zaliczyć jakakolwiek obsuwę w kwestii terminu.

iPhone’y potrzebne do obsługi Apple Pay w Polsce znajdziecie w naszym sklepie internetowym Vipelektrogadzet.

Źródło: Engadget

Related posts

Leave a Comment