Xperia 1

Nowy smartfon Sony to Xperia 1. Firma resetuje serię

Jeśli podobnie jak inni fani smartfonów japońskiego producenta czekaliście na nową Xperię XZ4, mamy dla was niespodziankę. W zasadzie ma ją Evan Blass, bo to od niego wyszła informacja, z której dowiedzieliśmy się, że nowy flagowiec Sony zostanie nazwany Xperia 1.

Xperia 1
fot. Evan Blass

Sony zaczyna nazbyt mieszać w nazewnictwie swoich smartfonów, co prawie zawsze kończy się źle dla osób szukających konkretnych modeli. Może właśnie to stoi u podstaw decyzji dotyczącej zmiany nazwy sztandarowego smartfony Japończyków?

Xperia 1 zamiast Xperii XZ4

Evan Blass to istny człowiek-przeciek. Wybaczcie żartobliwe określenie, ale idealnie pasuje ono do jegomościa odpowiadającego za większość przecieków ze świata nowych technologii, z jakimi mamy do czynienia.

Tym razem @evleaks opublikował na Twitterze informację o nowej nazwie flagowego produktu Sony. W myśl doniesienia producent pokaże na nadchodzących targach MWC 2019 w Barcelonie smartfon Xperia 1. To może oznaczać nowy rozdział w historii firmy lub znaczące zmiany w zakresie wykorzystania smartfonów. Do czasu oficjalnej prezentacji możemy jedynie gdybać. Nie oznacza to jednak, że cały sprzęt jest dla nas pełną tajemnicą.

Dzięki grafikom, które załączyłem do wpisu, możemy dowiedzieć się co nieco o wyglądzie tytułowego smartfona. Najciekawszy będzie w mojej ocenie ekran. Sony pójdzie w iście filmowe proporcje 21:9 i to może być mocnym punktem przemawiającym za zakupem danego urządzenia. Skoro jesteśmy przy filmach, wspomnę tylko, że Xperia 1 może otrzymać potrójny aparat z kamerą główną o matrycy 52 Mpix i świetle f/1.6.

O wszystkim przekonamy się już 25 lutego podczas premiery. Jeśli natomiast interesują was wcześniejsze smartfony Japończyków koniecznie sprawdźcie ofertę naszego sklepu. 

Źródło: Evan Blass

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....