ios9

Apple niszczy iPhone’y aktualizacją do iOS 9

Na początku września Apple zaprezentowało swoje nowe produkty. Sam sprzęt to nie wszystko, przy okazji została zaprezentowana kolejna wersja mobilne platformy iOS. Jednak, czy warto zaryzykować i aktualizować swojego iPhone’a?

ios9

Wielokrotnie zarzucano Apple, że wypuszczając nowe oprogramowanie, niszczy starsze urządzenia. Spowalnia je, powstają różnego rodzaju błędy, co zmusza posiadaczy do zakupu nowszego modelu. Tym razem jest chyba jeszcze gorzej. Bowiem posiadacze nowych urządzeń, takich jak iPhone 6, skarżą się na niedogodności. Małe błędy są niczym w porównaniu do tego, co słyszałem od kilku posiadaczy iPhone’a 5. Aktualizacja do iOS 9 spowodowała, że ich aparaty przestały funkcjonować. Podczas procesu wgrywania oprogramowania telefon zgasł i przestał działać. W innym przypadku, aktualizacja przebiegła pomyślnie, ale kiedy smartfon się rozładował, nie dało się go naładować. Zacząłem szukać w internecie i coraz ktoś napisał, że ma jakiś problem. Na szczęście zniszczeń telefonu przez nowy soft jest mało. Są też tacy, którym nawet w iPhone’ie 5 działa wszystko jak należy. Niemniej iOS 9 nie jest dopracowanym systemem.

Nie zapominajmy, że nie pierwszy raz Apple chce wymusić przesiadkę na nowsze urządzenia. Wcześniej tak samo były z iPhone 4s. Po prostu producent tak naprawdę nieoficjalnie wspiera tylko trzy najnowsze modele, a starsze traktuje po macoszemu  i nie przeznacza środków na dopracowanie oprogramowania na leciwy sprzęt. Pytanie tylko, po co wypuszczać nowego iOS na starsze smartfony? Naprawdę nie wiem, czemu krzywdzi się tak klientów. W niektórych państwa Apple sądzi się z konsumentami, właśnie za niszczenie urządzeń oprogramowaniem.

____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...