Koniec z wysokobudżetowymi hitami od Konami

 Konami to legenda. Metal Gear Solid, Silent Hill, Castlevania – te wielkie, kultowe serie być może właśnie odeszły już w przeszłość, a wszystko przez nową politykę firmy.

Kto nie grał chociaż w jeden z wielkich hitów japońskiego wydawcy, ten w ogóle nie powinien nazywać się graczem. Miliony ludzi spędziły przy wyżej wymienionych tytułach mnóstwo godzin, nocy zarywanych nieraz do białego rana. Nowy MGS, jeśli w ogóle takowy kiedyś się ukaże, będzie co najwyżej cieniem świetnego tytułu, w postaci jakiejś kiepsko go przypominającej (i zapewne mocno uproszczonej) gry na komórce. Być może jeszcze kiedyś przyjdą lepsze czasy dla tych, którzy będą się chcieli zapuścić się w nową przygodę, w towarzystwie Snake’a, ale na pewno nie w najbliższej przyszłości. Konami się zmienia, konflikt z Kojimą, jak widać, był tylko tego przejawem, firma ma zamiar kompletnie zrezygnować z tytułów typu AAA i obecnie chce się skupić na grach tworzonych właśnie na urządzenia mobilne i… na maszynach pachinko (to „dziwadło”, popularne głównie w Kraju Kwitnącej Wiśni, możecie zobaczyć na załączonym zdjęciu, w skrócie: jest to połączenie flippera z „jednorękim bandytą”, fascynujące, no nie?). Podobno w tym segmencie leży przyszłość przedsiębiorstwa i – oczywiście – największe pieniądze.

Katastrofa, jaką jest nowa orientacja, nie dotknie tylko jednej produkcji – serii Pro Evolution Soccer. Gra przynosi Konami olbrzymie dochody, jej kolejne odsłony wydają się kierownictwu murowanym sukcesem, innymi słowy – jest to kura znosząca złote jaja i nikt nie ma zamiaru jej zarzynać. Wydawałoby się, że podobnie jest z wymienionymi już wcześniej MGS-em, Silent Hillem, Castlevanią, kolejne części sprzedawały się przecież bardzo dobrze, być może jednak PES jest dużo tańszy w produkcji, wszak nowe przygody Snake’a miały kosztować aż 80 mln dolarów, a pozostałe 2 tytuły na pewno też nie byłyby o wiele tańsze.

Źródło : Gameblog.

___________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...