You are here
Apple Pay trafi na Allegro. Polacy pokochali nowy system płatności artykuły News 

Apple Pay trafi na Allegro. Polacy pokochali nowy system płatności

Polacy wyjątkowo ciepło przyjęli Apple Pay, czego efekty widać w nieoficjalnych statystykach użycia usługi. Bezdotykowe płatności w sklepach stacjonarnych to jedynie fragment możliwości Pay. Zagraniczne sklepy internetowe od dawna obsługują wspomnianą formę rozliczenia, ale w Polsce nie wygląda to już tak kolorowo. Sytuacja ma się jednak poprawić, za co dziękować będziemy Allegro.

Apple Pay

Nie ukrywam, że sam, jako użytkownik sprzętu z logo nadgryzionego jabłka na obudowie, na wprowadzenie Apple Pay do Polski czekałem z niecierpliwością. Wcześniej, stojąc w “obozie” Androida rozkoszowałem się możliwością zapłacenia za zakupy smartfonem. Problem w tym, że rozwiązanie Apple nie jest zgodne z polskimi platformami sprzedażowymi. To jednak ma się niebawem zmienić. Według doniesień Cashless.pl, powołującego się na wypowiedź rzecznika prasowego Allegro, Pawła Klimiuka, serwis przymierza się do udostępnienia pay jako dodatkowej opcji płatności.

Apple Pay (nie tylko) dla Allegro

System płatności od Apple cieszy się w Polsce sporą popularnością. Nic dziwnego, w końcu na jego wdrożenie musieliśmy czekać kilka ładnych lat. Wygoda, jaką zapewnia Pay, jest kwestią bezdyskusyjną. Tym bardziej smuci, że usługa nie została jeszcze zaimplementowana w wielu istotnych platformach sprzedażowych. Pierwszym i zdawałby się najbardziej dokuczliwym brakiem, jest oczywiście Allegro. Platforma nie zamierza jednak stać biernie. Zamiast tego podjęto działania mające być niczym innym jak ustosunkowaniem się do oczekiwań klientów.

Jakich oczekiwań? Gros użytkowników Allegro pragnie móc płacić za zakupy właśnie za pomocą Apple Pay. Jak twierdzi, Paweł Klimiuk, firma niebawem takową możliwość udostępni. Mało tego — Pay może zostać zintegrowane z PayU lub usługą Przelewy24, które to systemy widnieją na lwiej części polskich sklepów w sieci.

Kiedy, czyli słowo o terminach

Od pierwszej informacji do konkretnych wymiernych efektów jest niestety dość długa droga. Implementowanie Pay na Allegro może potrwać nawet kilka miesięcy. Pozostaje nam trzymać kciuki nad zespołem odpowiedzialnym za prace.

Źródło: Cashless.pl

Related posts

Leave a Comment