Apple Pay

Apple Pay w pierwszej połowie 2018 roku trafi do Polski

Temat pojawienia się Apple Pay w Polsce wzbudza wiele emocji. Niestety, dotychczas nie doczekaliśmy się żadnych konkretów ze strony sadowników. To może zmienić się już w najbliższych tygodniach, gdyż jak donosi Jacek Uryniuk z serwisu Cashless.pl, kilka polskich banków jest już na etapie negocjacji prowizji, jaką z tytułu Apple Pay otrzyma gigant z Cupertino.

Apple Pay

Jako użytkownik sprzętu z logiem nadgryzionego jabłka na obudowie, wprost nie mogę doczekać się wprowadzenia do Polski usługi Apple Pay. Fani Androida od dawna mogą cieszyć się z możliwości płacenia telefonem, czego szczerze im zazdroszczę. Możliwe, że już niedługo nie będę musiał.

Apple Pay zmierza do Polski

W myśl wspomnianego doniesienia, aż pięć polskich banków miałoby negocjować z Apple konkretne warunki finansowe współpracy. Wśród podmiotów znalazły się firmy takie jak Alior, BZ WBK oraz mBank. Przedmiotem negocjacji są zapewne prowizje, które banki będą musiały przelewać na konto Apple.

Jak to z nieoficjalnymi informacjami bywa, ta również jest jedynie doniesieniem, wobec czego nie znamy niestety żadnych szczegółów oraz konkretnej listy banków, które miałby oferować zgodność z Apple Pay. Cóż, klauzula poufności dotycząca negocjacji może zakładać wysokie kary za ujawnienie szczegółów rozmów, dlatego też nie powinniśmy się temu faktowi dziwić.

Zakładając, że warunku zostaną zaakceptowane przez obydwie ze stron, Pay powinno wystartować w Polsce już w pierwszej połowie roku. Wdrożenie usługi zajmie maksymalnie kilka miesięcy.

Źródło: Cashless.pl

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...