Touch ID Button

Touch ID Button od 3mk dla iPhone — czy warto?

Długo zastanawiałem się nad tym, czy Touch ID Button od firmy 3mk ma w ogóle sens. W teorii przycisk home w iPhone’ach 5s oraz SE nie powinien ulegać rysowaniu czy pęknięciom. Niemniej, postanowiłem sprawdzić, jak rzeczona ochrona sprawuje się na co dzień, punktując zarówno wady, jak i zalety rozwiązania.

Touch ID Button

Ochrona smartfona jest dziś potrzebna jak nigdy wcześniej. Nasze urządzenia mobilne stają się coraz droższe i co gorsze — coraz łatwiej ulegają uszkodzeniu. Przeróżne akcesoria ochronne są dziś zakupem obowiązkowym, którego większość z nas dokonuje zaraz po otrzymaniu nowego smartfona. Etui i szło hartowane, stanowią podstawę, ale czy zabezpieczają każdy fragment obudowy? Nie.

Touch ID Button finalne dopełnienie “ochrony”

Kiedyś niezbyt przejmowałem się dodatkowymi zabezpieczeniami smartfona. W ekstremalnych sytuacjach używałem solidnego etui, ale folię traktowałem jak zło konieczne. W codziennym użytkowaniu chciałem zapewnić sobie maksymalny feeling, pozwalający na cieszenie się oryginalnym wyglądem smartfona. Po kilku przypadkowych uszkodzeniach zrewidowałem swój pogląd na temat akcesoriów chroniących urządzenie przed awarią spowodowaną czynnikami zewnętrznymi. W ten oto sposób zaprzyjaźniłem się z wszelakiej maści case’ami oraz foliami.

O ile do etui przyzwyczaiłem się stosunkowo szybko, wybierając te najmniej ingerujące w obudowę (obecnie użytkuję NaturalCase od 3mk), o tyle folie najzwyczajniej w świecie mnie irytowały. Na szczęście na rynku pojawiły się szkła hartowane, które były — i dalej są — trwalsze od foli i mniej podatne na oderwania. Stosując produkty renomowanych marek, szkoło może wręcz uprzyjemnić korzystanie ze smartfona. Mniejszy efekt “palcowania”, brak zarysowań oraz dobry poślizg palca — to bezsprzeczne zalety rozwiązania.

Zatem, czy zestaw etui i szkła jest w mojej ocenie wystarczający? Odpowiedź brzmi — to zależy. Każdy z nas użytkuje smartfon w nieco inny sposób i dla niektórych wspomniany duet będzie wystarczający. Inni, na przykład użytkownicy smartfonów z linii iPhone, zaczną rozważać zakup dodatkowej ochrony przycisku home. Jednym z ciekawszych, a w zasadzie najciekawszym tego typu akcesorium jest 3mk Touch ID Button, który mam okazję testować.

Touch ID Button

Touch ID Button — zalety

Nie ukrywam, Touch ID Button od 3mk ma więcej zalet niż wad, ale chcę być z wami w 100-procentach szczery, dlatego opisze zarówno plusy, jak i minusy rozwiązania. Zacznijmy od tych pierwszych.

Opakowanie

Jestem estetą i przywiązuję ogromną wagę do opakowań produktów oraz akcesoriów. 3mk wypada w tej kwestii naprawdę dobrze. Touch ID Button umieszczono w przyjemnym dla oka kartoniku.

Montaż

Aplikacja Touch ID Button na przycisk home w iPhonie była banalnie prosta. Wystarczyło przeczyścić rzeczony klawisz, zdjąć zabezpieczenie akcesorium i delikatnym ruchem nakleić je w odpowiednim miejscu. Z “naklejkami”, do których opisywana ochrona się zalicza, bywa różnie i niekiedy ciężko zainstalować je w sposób możliwie bezbłędny.

Działanie Touch ID

Uwielbiam czytnik linii papilarnych, lecz kiedy chcę skorzystać z jego możliwości z mokrymi dłońmi, sprawa nieco się komplikuje. Błędne odczyty na siłowni, kiedy dłonie są nieco spocone to standard. Tutaj wchodzi Touch ID Button. Wyobraźcie sobie, że akcesorium rozwiązuje wspomniany problem. Od czasu aplikacji naklejki ani razu nie zdarzyło mi się błędne rozpoznanie odcisku palca. Naturalnie ochrona przycisku jest w pełni kompatybilna z technologią Apple Touch ID.

Brak rys

Powiem wprost — obawiałem się, że przycisk od 3mk, który wykonano z tworzywa sztucznego, będzie zbierał rysy na potęgę. Tak się jednak nie dzieje, a przynajmniej nie stało się do tej pory. Nie oszczędzam Touch ID Button, ale nie udało mi się jeszcze pogorszyć jego stanu wizualnego.

Wady

Touch ID Button

Przejdźmy do mniej przyjemnych kwestii, których punktować w sposób wyraźny, nie mam zamiaru. W zasadzie “czepiam” się nieco na siłę, ale czynię to głównie z poczucia “redaktorskiego” obowiązku.

Kompatybilność ze szkłem

Na codzień używam Hard Glass 2 od 3mk i zauważyłem, że Touch ID Button nieco wystaje ponad taflę szkła. Zasadniczo wolę to niż “wgłębienie”, z których miałem do czynienia przy braku akcesorium. Nie mniej, warto mieć na uwadze, to, że z niektórymi modelami szkieł hartowanych będzie podobnie. Dlatego polecam te nieco grubsze. Oczywiście, tylko jeśli chcecie mieć stuprocentowo równą powierzchnię.

Przyleganie

Odnoszę wrażenie, że spodnia część akcesorium nie przylega idealnie do przycisku. Widać to po powierzchni klejącej. Fakt, nie przeszkadza to w niczym i, aby dopatrzyć się tej wady, należy uważnie przyjrzeć się urządzeniu, najlepiej pod słońcem lub innym źródłem światła. Wada? Nie dla każdego. Postaram się sprawdzić wspomnianą kwestię na przykładzie innego egzemplarza.

Podsumowanie

Touch ID Button dedykowany smartfonom iPhone 5s, SE, 6, 6s, 6s Plus, 7, 7 Plus, 8 oraz 8 Plus sprawdza się lepiej, niż zakładałem. Kosz zakupu jest po prostu śmieszny. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę ochronę, jaką produkt daje naszemu urządzeniu. Chyba każdy użytkownik iPhone’a może pozwolić sobie na wydanie 11,99 zł? Jestem przekonany, że tak właśnie jest.

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...