IMG 0168

Apple pokazało przed chwilą nowe urządzenia – iPad Air 2, iPad mini 3 oraz iMac z ekranem Retina, lecz to nie wszystko…

Niespodzianek brak – tak najłatwiej podsumować dzisiejszy event. Wszystkie wymienione urządzenia, choć niezwykle ciekawe znaliśmy z przecieków już kilka dni przed premierą. Nie mniej jednak – nowe sprzęty „sadowników” zachwycają.

IMG 0168

Zanim przejdziemy do omówienia zaprezentowanych urządzeń, zatrzymajmy się przez chwile przy systemach OS X oraz iOS. Tim Cook nie mógł powstrzymać się od wychwalania OS’ów, lecz na słowach się nie skończyło. Wiemy już, kiedy na urządzenia giganta z Cupertino trafi finalna wersja OS X Yosemite – stanie się to już dziś.

Fantastycznie prawda? Tak, ale na szczęście Apple pomyślało również o userach mobilnych systemów. Po przeanalizowaniu wszystkich zgłoszeń dotyczących iOS8 firma opracowała aktualizację wnoszącą wiele poprawek – już w poniedziałek posiadacze iPad’ów  oraz iPhone’ów będą mogli pobrać update do wersji 8.1.

iPad Air 2 oraz iPad mini 3

IMG 0179

Właśnie na te urządzenie czekali fani Apple. Najnowszy tablet amerykańskiego koncernu cechuje się niezwykłą smukłością (6.1 mm grubości), co czyni go cieńszym od poprzednika o aż 18%. Za wydajność odpowiada tutaj 64-bitowy układ A8X.

Upgrade’u w stosunku do poprzednika doczekał się aparat iSight. W iPadzie Air 2 znajdziemy 8-megapikselową matrycę z przesłoną f/2.4, pozwalająca na nagrywanie w slow motion oraz zdjęcia panoramiczne w rozdzielczości aż 43 Mpix.

IMG 0176

Dopełnieniem nowości jest fakt umieszczenia w urządzeniu skanera linii papilarnych Touch ID, pozwalającego autoryzować płatności poprzez Apple Pay.

Gigant z Cupertino pokazał również iPad’a mini 3. Niestety, nie poznaliśmy jego specyfikacji, ani funkcji, jakie oferuje. Dobrą wiadomością jest jednak to, że już dziś znamy ceny opisywanych urządzeń, oraz ich poprzedników (solidna obniżka):

  • iPad mini – 249$
  • iPad mini 2 – 299$
  • iPad mini 3 – 399$
  • iPad Air – 399$
  • iPad Air – 499$

Kolejną nowością jest iMac z ekranem typu Retina. Design komputerów All in One od Apple zachwycał od zawsze – nie inaczej jest w przypadku najnowszego dziecka firmy. Jest jednak coś, co wyróżnia wspomniany model od poprzedników. Mowa o 5K. Tak, nowy iMac będzie w stanie wyświetlić obraz w rozdzielczości 5120 x 2800 pikseli.

IMG 0188

Za przyjemność obcowania z tym cudem techniki zapłacimy odpowiednio:

  • 1099 $ za wersję 21.5-calową
  • 1799 $ za wersję 27-calową
  • 2499 $ za wersję 27-calową z ekranem typu Retina

Jeśli, zainteresowały was nowe produkty giganta z Cupertino nie pozostaje wam nic innego jak czekać na ich polską premierę, o której poinformujemy was odpowiednio wcześniej.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...