Texture

Apple przejmuje Texture oferujące cyfrowe czasopisma

Gigant z Cupertino ogłosił właśnie przejęcie Texture, czyli usługi oferującej cyfrowe wersje czasopism. Wygląda na to, że rynek magazynów jest dla Apple równie istotny co rynek filmowy oraz muzyczny. Pytanie, do czego posłuży sadownikom najnowszy nabytek.

Texture

Rynek okołotechnologiczny to ciągłe przejęcia transfery, premiery oraz zbiórki. Część transakcji przechodzi bez echa lub jest ujawniania po czasie. Nieczęsto dochodzi do sytuacji, w których pozornie niewielki transfer ogłaszany jest w formie oficjalnej notki prasowej, a tak właśnie wygląda kwestia przejęcia Texture przez Apple. Czy w związku z powyższym możemy spodziewać się większych zmian w usługach wydawniczych Apple?

Texture w rękach Apple

Czym jest Texture? To usługa, dzięki której można zamówić subskrypcję konkretnych magazynów w wersji elektronicznej. Na rynku, również Polskim istnieją inne tego typu rozwiązania, dlatego też ciężko powiedzieć, dlaczego Apple zainteresowało się właśnie tym konkretnym podmiotem.

Obecnie aplikacja skupia aż około dwustu międzynarodowych magazynów, wśród których warto wymienić Glamour, WIRED czy Vouge. Apple może chcieć wdrożyć usługę do swojej aplikacji News rozszerzający tym samym jej możliwości. Jest to oczywiście jedynie wróżenie z fusów, które opieram na doświadczeniu i obserwacji historii poczynań gigantów okołotechnologicznych.

Warto wziąć pod uwagę to, że usługi Apple, do których dołącza Texture, są dla firmy jednym z istotniejszych kanałów przynoszących zyski. Sadownicy zdają sobie sprawę z tego, jak istotne dla bytności koncernu są usługi oferujące treści, dlatego też firma stale rozwija Apple Music, czyli bezpośrednią konkurencję dla Spotify. Coraz częściej mówi się również o planach związanych z filmowym rynkiem wydawniczym oraz VOD na życzenie. Tutaj również planowane są działania. Zakup Texture i jego wykorzystanie w aplikacji News może być zwyczajnym dopełnieniem portfolio usług.

Jeśli chcecie być gotowi na wprowadzenie cyfrowych magazynów do świata Apple, już dziś powinniście rozważyć zakup jednego z urządzeń firmy. To jak — iPad czy iPhone?

Źródło: Apple

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...