You are here
Apple może pracować nad “Netflixem dla gier ” artykuły News 

Apple może pracować nad “Netflixem dla gier ”

Od pewnego czasu w sieci krążą plotki o tym, że Apple zaprezentuje abonamentową usługę z wideo na życzenie. Teraz dochodzi do tego kwestia podobnego rozwiązania, ale skupionego na grach mobilnych. Możliwe, że ma to związek z przeciekami dotyczącymi powrotu iPoda.

Apple

O tym, że sadownicy szykują swoją wersję usługi streamingowej z filmami i serialami, mówiło się od dawna. W zasadzie nie ma powodów, by powątpiewać w zbliżającą się premierę rozwiązania. Co innego “Netflix dla gier”, nad którym firma rzekomo pracuje. Tutaj sprawa jest naprawdę tajemnicza, ale okazuje się, że informację tą potwierdza aż pięć niezależnych od siebie źródeł. Coś musi być na rzeczy.

Czy Apple wejdzie w rynek growy?

W myśl nieoficjalnych doniesień Apple miałoby od połowy 2018 roku prowadzić rozmowy z twórcami gier. Rzeczone konsultacje miały mieć charakter orientacyjny. Ich głównym zadaniem miało być badanie gruntu pod przyszłą usługę, a co za tym idzie — Tim Cook musiał rozeznać się w potencjalnym zainteresowaniu deweloperów. Właśnie dzięki wspomnianym rozmowom sprawa wyszła na światło dzienne.

Naturalnie powstanie tego typu usługi jest obecnie jedną wielką niewiadomą. Po zakończeniu researchu CEO może najzwyczajniej w świecie stwierdzić, że zainteresowanie jest zbyt małe, zaś gra niewarta świeczki.

Temat może być, choć wcale nie musi, połączony z potencjalnym powrotem Apple do iPodów. Urządzenia te mogłyby być wykorzystywane jako swoiste kieszonsolki, znacznie tańsze od iPhone’ów. Będę śledził temat z uwagą i poinformuję was, kiedy tylko uzyskam dodatkowe informacje.

Źródło: Cheddar

Related posts

Leave a Comment