AppleTVSpecs2

Apple TV — czy właśnie tak maluje się przyszłość telewizji?

Wczorajszy wieczór bez wątpienia należał do Apple. Firma zaprezentowała nowe urządzenia, wśród których znalazła się czwarta już odsłona podstawki Apple TV. Przyznam, iż ta faktycznie może zmienić sposób, w jaki postrzegamy użytkowanie telewizji.

AppleTVSpecs2

Istotną, jeśli nie najważniejszą cechą tytułowego urządzenia jest pełna integracja z asystentem głosowym Siri, dzięki której Apple TV zyskuje nieprawdopodobne możliwości, o których dotychczas mogliśmy jedynie pomarzyć.

Nie — nie mam tu na myśli zwykłej obsługi głosowej, gdyż ta w przypadku inteligentnych urządzeń nie jest niczym nowym. tvOS, gdyż tak nazywa się nowa platforma systemowa implementowana w opisywanej przystawce, pozwala na wybiórcze przeszukiwanie zakładek takich, jak seriale, filmy, zdjęcia, muzyka oraz aplikacje. Co ciekawe, nie musimy robić tego w tradycyjny sposób. Możemy np. zapytać o filmy z konkretnego roku czy z konkretnym aktorem. Miło, ale to nie jest dla mnie nic szczególnego. Prawdziwy hit to pełna obsługa TV w kwestii przewijania filmów, zapytań dotyczących aktualnie odtwarzanego materiału czy sprawdzanie wyników meczów podczas projekcji.

AppleTVPilot

Apple zapewnia, iż najnowsze dziecko firmy idealnie nadaje się na domowe centrum rozrywki i wiecie co? Ja im wierzę, mimo iż nie należę do zagorzałych fanów giganta z Cupertino. Gdyby nie wysoka, jak dla mnie, cena wynosząca 149 $ za wersję z 32 GB pamięci oraz 199 $ za wariant z 64 GB flash, pewnie zdecydowałbym się na zakup podstawki.

AppleTVSpecs

Dość o oprogramowaniu, zajmijmy się designem, którym jestem zawiedzony. W stosunku do poprzedniej generacji Apple TV nie zmieniło się nic poza rozmiarami, które są nieco większe. Nie rozumiem i nie pochwalam decyzji koncernu, choć ten zaskoczył mnie czymś innym, a mówiąc ściślej kontrolerem. Pilot to prawdziwy majstersztyk wygląda elegancko, posiada jedynie sześć przycisków (głośności, menu, Siri, ekran główny oraz play/stop) i znajdziemy w nim takie moduły jak akcelerometr oraz żyroskop, które doskonale sprawdzą się w prostych grach. Chcąc zabezpieczyć pilot przed zarysowaniami, konstruktorzy zdecydowali się na pokrycie go warstwą szkła.

Na zakończenie kilka słów o specyfikacji, która przedstawia się następująco:

  • 64-bitowy procesor Apple A8
  • Bluetooth 4.0
  • Wi-Fi 802.11ac z MIMO
Źródło: Apple.
 

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.


 
 

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...