Instagram wprowadzi reklamy

Pomysłodawcy każdego serwisu społecznościowego, który osiągnął sukces, zaczynają po jakimś czasie próbować wyciągnąć z niego jak największą forsę – taki już los social mediów. Wygląda na to, że właśnie przyszła pora na Instagram…

Na oficjalnym blogu towarzyszącym portalowi właśnie ujawniono, że m. in. na polskim Instagramie pojawią się wkrótce reklamy. Nie należy się temu dziwić, bo jest to normalna (choć oczywiście ani trochę przyjemna…) kolej rzeczy. Z wyjątkiem witryn zarządzanych przez różne organizacje pożytku publicznego, wszystkie inne nakierowane są przecież na generowanie jak największego dochodu, taki jest cel i sens ich powstania w zamierzeniach twórców, jedyne różnice polegają zazwyczaj na tym, w jaki sposób zarabiają oni na powołanych przez siebie do życia serwisach. Instagram od jakiegoś już czasu znajduje się w rękach właścicieli Facebooka, w związku z czym łatwo można było przewidzieć, jaką postać przybiorą prędzej czy później próby wyciągnięcia z niego jak największych dochodów, metody są tutaj bardzo podobne.

Już za niedługo na tym bardzo popularnym serwisie, zalewanym codziennie dziesiątkami tysięcy lepszych lub gorszych fotek, pojawią się materiały sponsorowane (nie jesteśmy jeszcze całkiem pewni, jak dokładnie będą one wyglądać, być może na początku pojawi się ich stosunkowo mało, aby nie zrazić użytkowników i nie spowodować ich masowej emigracji do konkurencyjnych serwisów) i będą stosunkowo krótkie – maksymalnie 30 sekundowe wideoreklamy, emitowane przypuszczalnie przed materiałem, który klikniemy.

Czy odwiedziliście już nasz Instagram (tutaj)?

Źródło : Instagram.

___________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...