iCloud

Apple pamięta o użytkownikach Windowsa i udostępnia całkiem nowe iCloud

Microsoft poinformował na swoim blogu o owocu współpracy z Apple, którym jest całkiem nowa aplikacja iCloud dla systemów z rodziny Windows. Narzędzie pozwoli osobom korzystającym z kilku platform na znacznie wygodniejsze zarządzanie danymi takimi jak zdęcia, maile, kontakty czy kalendarze. To oczywiście nie wszystko.

iCloud
fot. Apple

Giganci branży walczą ze sobą nieustannie, jednak istnieją sytuacje, w których współpraca w imię dobra użytkowników jest zwyczajnie potrzebna. Na szczęście koncerny są w tej kwestii zgodne. Weźmy takie Microsoft oraz Apple. Przedsiębiorstwa, które konkurują ze sobą na polu systemów operacyjnych, opracowały zupełnie odmienioną aplikację iCloud, która trafiła do … Windows Store.

Nowy iCloud w Windows Store

Znam co najmniej kilkunastu użytkowników Windowsa, którzy wykorzystują komputer zamiennie z iPadem lub iPhonem. Niestety, możliwość multiplatformowe oferowane przez iCloud były dotychczas mocno ograniczone, przez co o wygodzie pracy można było co najwyżej pomarzyć. Całe szczęście, giganci poszli po rozum do głowy, czego efektem jest odmieniona aplikacja iCloud, którą znajdziecie w Windows Store.

iCloud
fot. Apple

Program pozwala między innymi na synchronizację zdjęć, kontaktów, kalendarza, przypomnień oraz zakładek z przeglądarki. Przeglądanie plików w Eksplorerze jest wygodne tak jak w przypadku OneDrive czy Google Drivie. Ponadto system zachowuje miniaturki grafik, nie trzymając pełnych plików na dysku komputera. Oznacza to nie tylko oszczędność miejsca, ale także łatwy dostęp do podglądu danych.

iCloud
fot. Apple

Jeśli uważacie, że jest to rozwiązanie idealne dla waszych potrzeb, sprawdźcie stronę Apple dedykowaną nowemu narzędziu. Znajdziecie tam odpowiedzi na większość pytań związanych z tematem.

Źródło: MicrosoftApple

Dodaj komentarz

237 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
ChatGPT – interesująca nowinka z niską szansą na komercjalizację?

Bartosz Baziński, programista, założyciel firmy technologicznej SentiOne, która od 11 lat buduje zaawansowane modele sztucznej...