You are here
iMovie dla iOS dostaje opcję „green screen” artykuły News 

iMovie dla iOS dostaje opcję „green screen”

Można powiedzieć, że iMovie dla systemu iOS stał się właśnie aplikacja kompletną. Edytor wideo zyskał co najmniej kilka przydatnych opcji, jednak to możliwość pracy z Green Screenem jest w mojej ocenie najistotniejszym ficzerem.

iMovie
fot. Apple

iMovie to darmowy edytor wideo dla systemów iOS oraz macOS. W przypadku komputerów program prezentuje dość wysoki poziom, a przynajmniej w klasie amatorskiej. Spora część YouTuberów skupia się wyłącznie na rzeczonym rozwiązaniu, choć ma one swoje ograniczenia. Wersja dedykowana iPhone’owi jest niestety mocno uboga, co Apple stara się zmienić.

iMovie z Green Screenem i nowymi ścieżkami audio

Apple, podobnie jak jemu podobne firmy stara się aktualizować swoje usługi, udostępniając nowe użyteczne funkcje. Nie inaczej jest tym razem. Sadownicy zdecydowali się na upgrade aplikacji iMovie dla systemu iOS. Przy czym nie jest to zmiana wizualna, a związana z funkcjami, których w apce brakowało.

iMovie
fot. Apple

Pierwszą nowością jest możliwość edycji filmu za pomocą efektu Green Screen. Twórcy, szczególnie ci internetowi, upodobali sobie tego typu modyfikacje i od teraz mogą korzystać z nich również na smartfonie Apple. Dostosowanie efektu do swoich potrzeb uzyskamy przy pomocy 3-punktowej maski oraz dodatkowego suwaka.

Apple dodało do iMovie dla iOS aż 80 nowych ścieżek dźwiękowych. Co ważne, muzyka w sposób automatyczny dostosuje się do długości filmu. Aplikacja będzie również zgodna z ClassKit. Pozwoli na całkiem sprawną współpracę na linii nauczyciel-uczeń.

Z pełną listą nowości zapoznacie się na stronie Apple, z której możecie pobrać rzeczoną aplikację. iPhone’y znajdziecie pod TYM adresem.

Źródło: TheVerge

Related posts

Leave a Comment