You are here
Apple wyhamowuje Project Titan odpowiedzialny za autonomiczne auta artykuły News 

Apple wyhamowuje Project Titan odpowiedzialny za autonomiczne auta

Firma z Cupertino ogranicza liczbę pracowników wchodzących w skład tajemniczego zespołu Project Titan. Czy jest to równoznaczne z zakończeniem prac nad autonomicznym samochodem Apple? Niekoniecznie.

Project Titan

Z raportu CNBC możemy dowiedzieć się o usunięciu przeszło 200 osób z zespołu odpowiedzialnego za pracę nad autonomicznym samochodem. Project Titan był, rzecz jasna, projektem niepublicznym, a co za tym idzie, motoryzacyjne zapędy technologiczne Apple trzymało na wodzy. Jak w związku z powyższym maluje się przyszłość tegoż segmentu działalności giganta z Cupertino?

Project Titan stracił 200 ludzi

Apple częściowo potwierdziło doniesienia CNBC, ale przedstawiciele skomentowali to na typowo dla siebie enigmatyczny sposób. Z komunikatu możemy wywnioskować kilka możliwości, z których jedna wydaje mi się najbardziej prawdopodobna.

Czy Tim Cook powinien ustąpić ze stanowiska CEO Apple?

Otóż biorąc pod uwagę coraz mocniejsze działania mające związać Apple z szeroko pojętymi technologiami wspierającymi “zdrowie”, sadownicy mogli przesunąć zespół odpowiedzialny za Project Titan w stronę priorytetowych zadań. Tim Cook po “wpadce” z akcjonariuszami nie może pozwolić sobie na kolejne zatrudnienia, szczególnie jeśli przez najbliższe lata nie przyniosą one firmie żadnych wpływów. Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że autonomiczne, w pełni autonomiczne samochody to pieśń przyszłości.

Nie martwiłbym się jednak o to, że firma Tima Cooka odejdzie od projektu w całości. To raczej chwilowe obniżenie intensywności prac nad samo prowadzącym się elektrycznym pojazdem.

Źródło: CNBS

Related posts

Leave a Comment