You are here
Redmi Go, czyli smartfon z 1 GB RAM i Androidem Go artykuły News 

Redmi Go, czyli smartfon z 1 GB RAM i Androidem Go

Xiaomi szykuje się do premiery nowego modelu w swojej sub marce. Redmi Go, bo tak nazwano sprzęt, to mocno budżetowa propozycja, w której cena gra kluczowy czynnik. Pytanie, czy Android Go połączony z 1 GB pamięci operacyjnej spełni choćby podstawowe wymagania użytkownika.

Redmi Go

Jakiś czas temu Xiaomi odłączyło swoją serię Redmi i stworzyło z niej osobną markę. Choć linia w dalszym ciągu należy do chińskiego giganta, na wspomnianych smartfonach nie znajdziemy już logo producenta. Pierwszym modelem zwiastującym zmianę był Redmi Note z 48-megapikselowym aparatem. Teraz pora na propozycję z najniższej półki cenowej.

Redmi Note 7 z 48-megapikselowym aparatem zaprezentowany

Redmi Go — romans Xiaomi z Androidem Go

Android Go to nic innego, jak nieco odchudzona wersja Zielonego Robota, która może być wykorzystywana na smartfonach o skromnej specyfikacji. Mówimy tutaj nawet o 1 GB RAM. Na urządzeniach wchodzących w skład projektu będziemy mogli instalować lżejsze wersje aplikacji “Go”, dzięki czemu sprzęt powinien zapewnić w miarę bezproblemową pracę mniej wymagającym userom.

Redmi Go trafi w pierwszej kolejności na rynek filipiński, gdzie znajdzie odpowiednie kanały sprzedaży. Przyszła dostępność urządzenia jest niestety nieznana. Jeśli jednak smartfon pojawi się w Polsce, warto już dziś poznać jego specyfikację.

Co w środku?

Budżetowiec otrzyma 5-calowy ekran LCD o rozdzielczości 1280 x 720p i proporcjach 16:9, układ Qualcomm Snapdragon 425, 1 GB RAM oraz 8 GB pamięci na dane. Ostatni element możemy rozbudować za pomocą kart microSD do 128 GB. Zdjęcia wykonamy aparatami — głównym (8 Mpix ze światłem f/2.0) oraz przednim (5 Mpix ze światłem f/2.2). Specyfikację dopełnia akumulator o pojemności 3000 mAh, Bluetooth 4.1, wymiary 140,4 x 70,1 x 8,35 mm oraz waga 137 gramów.

Źródło: Xiaomi

Related posts

Leave a Comment